Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2018/2019 ГОДИНА

Второ място за Александра Димитрова от 10б клас в XXII-рото математическо състезание "Вергил Крумов"

Трето място за Илко Ченев от 9б клас в XXII-рото математическо състезание "Вергил Крумов"

Първо място за Красимир Великов от 12б клас в математически турнир "Черноризец Храбър".

Второ място за Александра Димитрова от 10б клас в математически турнир "Черноризец Храбър".

Второ място за Илко Ченев от 9б клас в математически турнир "Черноризец Храбър".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2017/2018 ГОДИНА

Трето място за възпитаниците на ЕГ "Пейо Яворов" - Станислав, Ани, Дени и Йоана Колева – 11а, Джанер, Мила и Еге – 11б и Джулиана – 11в клас, под ръководството на г-жа Петя Генчева, които достойно защитиха проект под надслов: Изкуството да рекламираш "Сребърна - минало, настояще и бъдеще".

Първо място на XXVII международен ученически екофорум „Сребърна 2018” за разработката на екипа от НАО „Галилео Галилей” – „Въздухът, който дишаме за Слави Георгиев, Десислава Стефанова и Гергана Великова, от Х клас.

Четвърто място в страната за проза в конкурс на френски език - Маратон по писане «Dis-moi, dix mots».

Първо място сред десетокласниците от областта за Бояна Боянова Аджемова в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Второ място сред деветокласниците от областта за Александра Борисова Димитрова в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Четвърто място сред деветокласниците от областта за Илиян Георгиев Андреев в математическо състезание „Европейско кенгуру”. Илиян Георгиев Андреев.

Второ място сред учениците от XI клас в област Силистра за Красимир Красимиров Великов в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Трето място сред учениците от XI клас в област Силистра за Радостина Пламенова Великова в математическо състезание „Европейско кенгуру” .

Първо място за Александра от IXб на ЕГ "Пейо Яворов" на Националното състезание по математика за ученици от профилирани езикови гимназии!

ТУРНИРИТЕ НА ЕГ – КЛАСИРАНЕ:
Волейбол 7 – 9 март 2018г
І място девойки VІІІ – ХІІ клас – ЕГ“Пейо Яворов“
Волейболен турнир за наградите на ЕГ „Пейо Яворов“ за юноши VІІІ – ХІІ клас и мъже
І място юноши ХІ – ХІІ клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място юноши VІІІ – Х клас – ЕГ “Пейо Яворов“
Проведени демонстративни срещи по волейбол.
9 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ юноши VІІІ – Х клас – ФСГ Добрич – 2 : 1 гейма
9 март 2018г. ЕГ“Пейо Яворов“ девойки VІІІ – Х клас - ФСГ Добрич – 2 : 0 гейма
12 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ девойки VІІІ клас – ОУ „Отец Паисий“ VІІ клас – 2 : 0 гейма
12 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ юноши – ПГПТ “Евлогий Георгиев“ юноши – 2 : 0 гейма
13 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ смесени
VІІІ – Х клас – ПГСУАУ “Атанас Буров“ смесени VІІІ - Х клас – 2 : 0 гейма
13 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“девойки VІІІ клас – ОУ „Иван Вазов“ момчета VІІ клас – 2 : 1 гейма
Тенис на маса
І място Емир Алиатин ІХа клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІ място Александър Събев ІХб клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място Александър Михайлов Хб клас – ЕГ “Пейо Яворов“
На 16.03.2018г. за пръв път се проведоха състезания по кандаска борба и дърпане с въже.
При VІІІ клас победиха девойките от VІІІа, ЕГ “Пейо Яворов“, а при юношите - VІІІб клас, ЕГ “Пейо Яворов“.
При Х и ХІІ клас второ място за ЕГ “Пейо Яворов“.
І място Калин Железов – ЕГ “Пейо Яворов“

Трима ученици от Езикова гимназия са сред излъчените победители на националния кръг на КЛЕТ състезанието по немски език, проведено на 24.02.2018г. в гр.София:
Ниво А1 – Второ място за Галена Ивайлова Станчева.
Ниво В2 – Второ място за Виктор Боянов Попов.
Ниво С1 – Трето място за Ебру Гюлтекинова Ахмедова.

Александра Димитрова от 9б клас на първо място на Коледно математическо състезание.

Илко Ченев от 8б клас на второ място на Коледно математическо състезание.

Мадлен Николова от 9а и Бояна Аджемова от 10а клас се класираха на трето място на Коледно математическо състезание.

Свилена Георгиева от ХIIб и Рада Златева от Хб с награди от конкурса „Духът на българина”.

Александра от IXб клас и Красимир от XIб клас на Езикова гимназия, които завоюваха второ място на традиционния математически турнир "Черноризец Храбър"!

Свилена Георгиева от 12б клас спечели второ място на Национален литературен конкурс "Поезия и песен на Балкана".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2016/2017 ГОДИНА

Отборът по волейбол във възрастово подразделение – юноши (ученици от 8-10 клас) се класира на Първо място на Общинско първенство по волейбол, зае Първо място на Областното първенство по волейбол и трето място на Зонално първенство. Отборът на девойките по волейбол (ученици от 8-10 клас) завоюва Първо място на Общинско първенство и второ място на Областно първенство по волейбол. Класиране при девойките (11-12 клас) в същата дисциплина – волейбол: тук нашите момичета вдигнаха купата два пъти – на Общинско първенство и на Областно първенство по волейбол. Поздравиха се с извоюваното Първо място и на Турнира на ЕГ „Пейо Яворов“. Заеха второто място при класиранията на Зонално първенство. Тимът на девойките по лека атлетика (8-10клас) се поздрави с Първо място на Общинско първенство, извоюва отново

Първо място на Областно първенство и тотален успех с купата на Зонално първенство по лека атлетика.

Лора Йорданова от Хб клас е в челната петица за страната в Националният кръг на олимпиадата по география и икономика проведена в гр. Пловдив. А Еге Ахмед от 10б клас се класира на 11 място.

I място за Мария Данчева от 11б в конкурс за превод от френски на български език на Русенски университет„Ангел Кънчев“.

III място за есе в конкурса "Светът на Яворов" за Рада Златева от 8б клас.

II място в страната за Деница и Рая Черневи от 12а клас в конкурс по творческо писане на френски език.

Даяна Аджемова от 12б клас и Деница Гайдарова от 11б клас класирани за Национален кръг по БЕЛ.

Виктор Попов от 10б клас с изучаване на немски език в ЕГ „П.Яворов” спечели PAD-стипендия за четириседмично пребиваване в Германия.

Александра Димитрова от 8б клас класирана на III място в страната на Национално състезание по математика в град Ловеч.

Мария Данчева от 11,,б‘‘ I място на Националното многоезично състезание(с немски и френски език).

Мария Данчева от 11,,б‘‘ класирана за Национален кръг по френски език.

Мила Николова от 11б клас блестящо представяне в Национално състезание за ключови компетентности по природни науки.

Женя Марчева от 8а клас и Михаела Тимофеева от 10а клас с национални награди на състезанието за речеви и комуникативни умения по английски език..

Михаела Тимофеева от 10а клас с награда от Харвардски университет.

Михаела Тимофеева от 10а клас с II място в националния поетичен конкурс „Непознати улици”.

Александра Димитрова от 8б клас класирана на І място в математически турнир "Черноризец Храбър".

Слави Георгиев от 9а клас класиран на ІІ място в математически турнир "Черноризец Храбър".

Красимир Великов от 10б клас класиран на ІV място в математически турнир "Черноризец Храбър".