Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2017/2018 ГОДИНА

Четвърто място в страната за проза в конкурс на френски език - Маратон по писане «Dis-moi, dix mots».

Първо място сред десетокласниците от областта за Бояна Боянова Аджемова в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Второ място сред деветокласниците от областта за Александра Борисова Димитрова в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Четвърто място сред деветокласниците от областта за Илиян Георгиев Андреев в математическо състезание „Европейско кенгуру”. Илиян Георгиев Андреев.

Второ място сред учениците от XI клас в област Силистра за Красимир Красимиров Великов в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Трето място сред учениците от XI клас в област Силистра за Радостина Пламенова Великова в математическо състезание „Европейско кенгуру” .

Първо място за Александра от IXб на ЕГ "Пейо Яворов" на Националното състезание по математика за ученици от профилирани езикови гимназии!

ТУРНИРИТЕ НА ЕГ – КЛАСИРАНЕ:
Волейбол 7 – 9 март 2018г
І място девойки VІІІ – ХІІ клас – ЕГ“Пейо Яворов“
Волейболен турнир за наградите на ЕГ „Пейо Яворов“ за юноши VІІІ – ХІІ клас и мъже
І място юноши ХІ – ХІІ клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място юноши VІІІ – Х клас – ЕГ “Пейо Яворов“
Проведени демонстративни срещи по волейбол.
9 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ юноши VІІІ – Х клас – ФСГ Добрич – 2 : 1 гейма
9 март 2018г. ЕГ“Пейо Яворов“ девойки VІІІ – Х клас - ФСГ Добрич – 2 : 0 гейма
12 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ девойки VІІІ клас – ОУ „Отец Паисий“ VІІ клас – 2 : 0 гейма
12 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ юноши – ПГПТ “Евлогий Георгиев“ юноши – 2 : 0 гейма
13 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ смесени
VІІІ – Х клас – ПГСУАУ “Атанас Буров“ смесени VІІІ - Х клас – 2 : 0 гейма
13 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“девойки VІІІ клас – ОУ „Иван Вазов“ момчета VІІ клас – 2 : 1 гейма
Тенис на маса
І място Емир Алиатин ІХа клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІ място Александър Събев ІХб клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място Александър Михайлов Хб клас – ЕГ “Пейо Яворов“
На 16.03.2018г. за пръв път се проведоха състезания по кандаска борба и дърпане с въже.
При VІІІ клас победиха девойките от VІІІа, ЕГ “Пейо Яворов“, а при юношите - VІІІб клас, ЕГ “Пейо Яворов“.
При Х и ХІІ клас второ място за ЕГ “Пейо Яворов“.
Канадска борба
Девойки ХІ - ХІІ клас:
І място Гергана Солакова – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІ място Диана Друмева – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място Йоана-Мария Копринджийска – ЕГ“Пейо Яворов“
Юноши ХІ – ХІІ клас:
І място Калин Железов – ЕГ “Пейо Яворов“

Трима ученици от Езикова гимназия са сред излъчените победители на националния кръг на КЛЕТ състезанието по немски език, проведено на 24.02.2018г. в гр.София:
Ниво А1 – Второ място за Галена Ивайлова Станчева.
Ниво В2 – Второ място за Виктор Боянов Попов.
Ниво С1 – Трето място за Ебру Гюлтекинова Ахмедова.

Александра Димитрова от 9б клас на първо място на Коледно математическо състезание.

Илко Ченев от 8б клас на второ място на Коледно математическо състезание.

Мадлен Николова от 9а и Бояна Аджемова от 10а клас се класираха на трето място на Коледно математическо състезание.

Свилена Георгиева от ХIIб и Рада Златева от Хб с награди от конкурса „Духът на българина”.

Александра от IXб клас и Красимир от XIб клас на Езикова гимназия, които завоюваха второ място на традиционния математически турнир "Черноризец Храбър"!

Свилена Георгиева от 12б клас спечели второ място на Национален литературен конкурс "Поезия и песен на Балкана".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2016/2017 ГОДИНА

Отборът по волейбол във възрастово подразделение – юноши (ученици от 8-10 клас) се класира на Първо място на Общинско първенство по волейбол, зае Първо място на Областното първенство по волейбол и трето място на Зонално първенство. Отборът на девойките по волейбол (ученици от 8-10 клас) завоюва Първо място на Общинско първенство и второ място на Областно първенство по волейбол. Класиране при девойките (11-12 клас) в същата дисциплина – волейбол: тук нашите момичета вдигнаха купата два пъти – на Общинско първенство и на Областно първенство по волейбол. Поздравиха се с извоюваното Първо място и на Турнира на ЕГ „Пейо Яворов“. Заеха второто място при класиранията на Зонално първенство. Тимът на девойките по лека атлетика (8-10клас) се поздрави с Първо място на Общинско първенство, извоюва отново

Първо място на Областно първенство и тотален успех с купата на Зонално първенство по лека атлетика.

Лора Йорданова от Хб клас е в челната петица за страната в Националният кръг на олимпиадата по география и икономика проведена в гр. Пловдив. А Еге Ахмед от 10б клас се класира на 11 място.

I място за Мария Данчева от 11б в конкурс за превод от френски на български език на Русенски университет„Ангел Кънчев“.

III място за есе в конкурса "Светът на Яворов" за Рада Златева от 8б клас.

II място в страната за Деница и Рая Черневи от 12а клас в конкурс по творческо писане на френски език.

Даяна Аджемова от 12б клас и Деница Гайдарова от 11б клас класирани за Национален кръг по БЕЛ.

Виктор Попов от 10б клас с изучаване на немски език в ЕГ „П.Яворов” спечели PAD-стипендия за четириседмично пребиваване в Германия.

Александра Димитрова от 8б клас класирана на III място в страната на Национално състезание по математика в град Ловеч.

Мария Данчева от 11,,б‘‘ I място на Националното многоезично състезание(с немски и френски език).

Мария Данчева от 11,,б‘‘ класирана за Национален кръг по френски език.

Мила Николова от 11б клас блестящо представяне в Национално състезание за ключови компетентности по природни науки.

Женя Марчева от 8а клас и Михаела Тимофеева от 10а клас с национални награди на състезанието за речеви и комуникативни умения по английски език..

Михаела Тимофеева от 10а клас с награда от Харвардски университет.

Михаела Тимофеева от 10а клас с II място в националния поетичен конкурс „Непознати улици”.

Александра Димитрова от 8б клас класирана на І място в математически турнир "Черноризец Храбър".

Слави Георгиев от 9а клас класиран на ІІ място в математически турнир "Черноризец Храбър".

Красимир Великов от 10б клас класиран на ІV място в математически турнир "Черноризец Храбър".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2013/2014 ГОДИНА

Мадлена Атанасова от 12.А клас, класирана на І място и награда - пътуване до Брюксел на Конкурс за есе «Защо младите хора трябва да гласуват».

Радостина Русева от 12.В клас, класирана на І място и награда - пътуване до Брюксел на Конкурс за есе «Защо младите хора трябва да гласуват».

Деница Добрева от 8.Б клас, класирана на ІІ място в категория проза на Национален конкурс, посветен на Пейо Яворов.

Мария Русева от 12.В клас, класирана на ІІІ място в категория поезия на Национален конкурс, посветен на Пейо Яворов.

Дамян Костов – 12.W клас, класиран на ІІ място на Математически турнир «Черноризец Храбър».

Росен Ангелов – 12.В клас, класиран на ІІІ място на Математически турнир «Черноризец Храбър» и на ІV място на Коледно математическо състезание.

Габриела Йорданова – 9.Б клас, класирана на ІV място на Математически турнир «Черноризец Храбър».

Михаела Попазова – 9.Б клас, класирана на V място на Математически турнир «Черноризец Храбър».

Маргарита Вълчева от 9.Б клас, класирана на І място в областния етап на Националния конкурс за художествено слово с изпълнение на творба от възрожденски автори.

Ивелина Русева от 10.А клас, класирана на ІІ място за разказ в Литературния конкурс "Духът на българина".

Айлин Акифова от 10.Б клас, класирана на ІІІ място за стихотворение в Литературния конкурс "Духът на българина".

Марин Петрушев – 12.Б клас, спечелил стипендия в област Чужди езици и Хуманитарни науки за 2013-2014 година на Американска фондация за България.

Цонко Иванов от 11.Б клас, заел почетно място в Националното състезание по речеви и комуникативни умения на английски език за учебната 2013-2014 година.

Есин Софуева – 10 клас с профил английски език Едногодишна стипендия за обучение във Великобритания след участия в конкурс на Българската асоциация по четене съвместно с партньорите ASSIST и HMC

Айлин Акифова – 10 клас с профил немски език Лауреат (1 място) на Националната олимпиада на Гьоте-Институт – ниво В2 – определена да представя България на Международната олимпиада по немски език във Франкфурт на Майн, ФРГ 4-седмича стипендия към Службата за педагогически обмен в резултат на отлично представяне на Олимпиадата, организирана към Посолството на ФРГ Ограничения от финансов характер на немските културни институции принудиха ученичката да избере една от двете стипендии. През август-септември 2014 тя ще се възползва от 4-седмичната стипендия на Службата за педагогически обмен. Като победител в Националната олимпиада на Гьоте-Институт е вписана на официалния сайт на институцията, като компенсация, че няма да участва на Международната олимпиада й е предложено безплатно консултиране и явяване на сертификационен изпит за ниво В2 към Гьоте-Институт.

Жулиде Левент Черкез – 9 клас с профил немски език 3 място в ниво В1 на Олимпиадата на издателство Клет и Асоциацията на Кеймбридж училищата 5 резултат в ниво В2 на Националната олимпиада на Гьоте-Институт 4 резултат на Националната олимпиада на МОН

Даяна Аджемова – 9 клас с профил немски език 1 място на Националния кръг на Цветната олимпиада (София, юни 2014) – награда от фондация България си ти (таблет и 450 лева стипендия)

Цонко Иванов – 11 клас с профил английски език 11 място на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език 6. Доротея Дечева – 9 а кл. – класирана за 3 –ти финален кръг на конкурс за едногодишна стипендия за обучение в САЩ и Обединеното Кралство и Северна Ирландия по програмата Yes

Награда на журито за спектакъла „Стената/Стандартният човек“ на Езикова гимназия „Пейо Яворов” на ХVІІІ Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“в град Русе. В програмата на фестивала са участвали театрални екипи и формации от различни населени места в България с 340 ученици от различни възрастови групи. Спектакълът е създаден по идея на Ивелина Стоянова и Ваня Игнатова.

Български език и литература, математика и природни науки: Участие на учениците на олимпиади и състезания – на общински, областен и национален кръг

Изяви на ученици по БЕЛ Наградени ученици: Деница Димитрова – 8 б клас – национален конкурс в Чирпан

Айлин Айханова - 10 б клас – в конкурса „Духът на българина”

Ивелина Русева – 10 а клас – награди от шест конкурса, включително присъдени и специални награди

Мария Русева, 12 в клас – 3 място в национален конкурс в Чирпан

Маргарита Николаева 9б – 1 място на рецитаторски конкурс за Деня на будителите

Валерия Стоянова, 9б – поощрение в национален конкурс

Даяна Аджемова, 9б – 3 място в национален конкурс за творческо писане

Мадлена Атанасова, 12а – 1 място в национален конкурс „Защо младите хора трябва да гласуват?”, пътуване до Брюксел

Радостина Русева, 12в – 1 място в национален конкурс „Защо младите хора трябва да гласуват?”, пътуване до Брюксел

Мариела Петрова, 9а – поощрителна награда от 1000 стипендии

Рая Чернева, 9а – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

Мариела Петрова, 9а – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

Ива Иванова, 9а – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

Наталия Василева, 9в – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

На областен кръг на олимпиадата по БЕЛ първите места са на ученици от ЕГ „П. Яворов” – за всички класове.

Айлин Исмаилова, 12в – Национална олимпиада по БЕЛ

Натали Тодорова, 12в – Национална олимпиада по БЕЛ

Аделина Христова, 11б – поощрение от национален конкурс „Душата на един извор”

Областна литературна конференция за ученици от 11 и 12 клас

Аделина Христова, 11б – отличен 6.00

Лиляна Савова, 11в – отличен 5.50

Екатерина Кралева, 11в – отличеен 5.50

Гергана Сивева, 11а – отличен 5.50

Мадлена Атанасова, 12а – отличен 6.00

Диана Пецова, 12в – отличен 6.00

Мария Русева, 12в – отличен 6.00

Екатерина Минчева, 12в – отличен 6.00

Яница Костадинова, 12в – отличен 6.00

Изяви на ученици на областни кръгове на състезания по математика

Михаела Тодорова Попазова – ІХб клас, Математически турнир «Черноризец Храбър», 5 място ; Математическо състезание «Европейско Кенгуру», 3 място

Габриела Боянова Йорданова – ІХб, Коледно математическо състезание, 4 място

Росен Станиславов Ангелов – ХІІв клас, Математически турнир «Черноризец Храбър», 3 място; Коледно математическо състезание, 4 място; Математическо състезание «Европейско Кенгуру», 1 място; Великденско математическо състезание,1 място

Дамян Красимиров Костов – ХІІв клас, Математически турнир «Черноризец Храбър», 3 място

Изяви по химия и опазване на околната среда

17.01.2014г. - провеждане на Общински кръг на олимпиадата по химия и ООС- 38 участници (17 от 9 клас, 9 от 10 клас,12 от 11 и един от 12 клас).

Класирани за Областен кръг (23.02.2013 г.)

Даяна Мирославова Аджемова 9 б, Мариела Илкова Петрова9 а, Мариела Радкова Радева 9 б, Жулиде Левент Черкез 9 б Джанет Тамер Хасан 10 а и Димитър Георгиев Плугаров 10 б

Джанет Тамер Хасан – ІІІ място и Димитър Георгиев Плугаров І място - класиран за участие в Национален кръг на Олимпиадата.

Димитър Георгиев Плугаров І място - класиран за участие в Национален кръг на Олимпиадата.

21.03.2013 г. - участие на Велина Бисерова Вълева, Дамян Красимиров Костов, Константин Юлианов Христов, Наталия Стефанова Денчева – 12в, Симеон Валентинов Михайлов – 12, в подборен кръг за участие в представителния отбор на Област Силистра в ХVІ Национално състезание по химия и ООС – гр. Сливен.

12 – 13. 04. 2013 г. - участие в ХVІ Национално състезание по химия и ООС – гр. Сливен, Класирани за участие Дамян Красимиров Костов, 12в, и Наталия Стефанова Денчева, 12в. Достойно представяне на Наталия Денчева – оценка Отличен 5,75