Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2013/2014 ГОДИНА

Мадлена Атанасова от 12.А клас, класирана на І място и награда - пътуване до Брюксел на Конкурс за есе «Защо младите хора трябва да гласуват».

Радостина Русева от 12.В клас, класирана на І място и награда - пътуване до Брюксел на Конкурс за есе «Защо младите хора трябва да гласуват».

Деница Добрева от 8.Б клас, класирана на ІІ място в категория проза на Национален конкурс, посветен на Пейо Яворов.

Мария Русева от 12.В клас, класирана на ІІІ място в категория поезия на Национален конкурс, посветен на Пейо Яворов.

Дамян Костов – 12.W клас, класиран на ІІ място на Математически турнир «Черноризец Храбър».

Росен Ангелов – 12.В клас, класиран на ІІІ място на Математически турнир «Черноризец Храбър» и на ІV място на Коледно математическо състезание.

Габриела Йорданова – 9.Б клас, класирана на ІV място на Математически турнир «Черноризец Храбър».

Михаела Попазова – 9.Б клас, класирана на V място на Математически турнир «Черноризец Храбър».

Маргарита Вълчева от 9.Б клас, класирана на І място в областния етап на Националния конкурс за художествено слово с изпълнение на творба от възрожденски автори.

Ивелина Русева от 10.А клас, класирана на ІІ място за разказ в Литературния конкурс "Духът на българина".

Айлин Акифова от 10.Б клас, класирана на ІІІ място за стихотворение в Литературния конкурс "Духът на българина".

Марин Петрушев – 12.Б клас, спечелил стипендия в област Чужди езици и Хуманитарни науки за 2013-2014 година на Американска фондация за България.

Цонко Иванов от 11.Б клас, заел почетно място в Националното състезание по речеви и комуникативни умения на английски език за учебната 2013-2014 година.

Есин Софуева – 10 клас с профил английски език Едногодишна стипендия за обучение във Великобритания след участия в конкурс на Българската асоциация по четене съвместно с партньорите ASSIST и HMC

Айлин Акифова – 10 клас с профил немски език Лауреат (1 място) на Националната олимпиада на Гьоте-Институт – ниво В2 – определена да представя България на Международната олимпиада по немски език във Франкфурт на Майн, ФРГ 4-седмича стипендия към Службата за педагогически обмен в резултат на отлично представяне на Олимпиадата, организирана към Посолството на ФРГ Ограничения от финансов характер на немските културни институции принудиха ученичката да избере една от двете стипендии. През август-септември 2014 тя ще се възползва от 4-седмичната стипендия на Службата за педагогически обмен. Като победител в Националната олимпиада на Гьоте-Институт е вписана на официалния сайт на институцията, като компенсация, че няма да участва на Международната олимпиада й е предложено безплатно консултиране и явяване на сертификационен изпит за ниво В2 към Гьоте-Институт.

Жулиде Левент Черкез – 9 клас с профил немски език 3 място в ниво В1 на Олимпиадата на издателство Клет и Асоциацията на Кеймбридж училищата 5 резултат в ниво В2 на Националната олимпиада на Гьоте-Институт 4 резултат на Националната олимпиада на МОН

Даяна Аджемова – 9 клас с профил немски език 1 място на Националния кръг на Цветната олимпиада (София, юни 2014) – награда от фондация България си ти (таблет и 450 лева стипендия)

Цонко Иванов – 11 клас с профил английски език 11 място на Националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език 6. Доротея Дечева – 9 а кл. – класирана за 3 –ти финален кръг на конкурс за едногодишна стипендия за обучение в САЩ и Обединеното Кралство и Северна Ирландия по програмата Yes

Награда на журито за спектакъла „Стената/Стандартният човек“ на Езикова гимназия „Пейо Яворов” на ХVІІІ Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“в град Русе. В програмата на фестивала са участвали театрални екипи и формации от различни населени места в България с 340 ученици от различни възрастови групи. Спектакълът е създаден по идея на Ивелина Стоянова и Ваня Игнатова.

Български език и литература, математика и природни науки: Участие на учениците на олимпиади и състезания – на общински, областен и национален кръг

Изяви на ученици по БЕЛ Наградени ученици: Деница Димитрова – 8 б клас – национален конкурс в Чирпан

Айлин Айханова - 10 б клас – в конкурса „Духът на българина”

Ивелина Русева – 10 а клас – награди от шест конкурса, включително присъдени и специални награди

Мария Русева, 12 в клас – 3 място в национален конкурс в Чирпан

Маргарита Николаева 9б – 1 място на рецитаторски конкурс за Деня на будителите

Валерия Стоянова, 9б – поощрение в национален конкурс

Даяна Аджемова, 9б – 3 място в национален конкурс за творческо писане

Мадлена Атанасова, 12а – 1 място в национален конкурс „Защо младите хора трябва да гласуват?”, пътуване до Брюксел

Радостина Русева, 12в – 1 място в национален конкурс „Защо младите хора трябва да гласуват?”, пътуване до Брюксел

Мариела Петрова, 9а – поощрителна награда от 1000 стипендии

Рая Чернева, 9а – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

Мариела Петрова, 9а – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

Ива Иванова, 9а – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

Наталия Василева, 9в – грамота за участие в национален конкурс „Историята на един разказвач на вълшебства”

На областен кръг на олимпиадата по БЕЛ първите места са на ученици от ЕГ „П. Яворов” – за всички класове.

Айлин Исмаилова, 12в – Национална олимпиада по БЕЛ

Натали Тодорова, 12в – Национална олимпиада по БЕЛ

Аделина Христова, 11б – поощрение от национален конкурс „Душата на един извор”

Областна литературна конференция за ученици от 11 и 12 клас

Аделина Христова, 11б – отличен 6.00

Лиляна Савова, 11в – отличен 5.50

Екатерина Кралева, 11в – отличеен 5.50

Гергана Сивева, 11а – отличен 5.50

Мадлена Атанасова, 12а – отличен 6.00

Диана Пецова, 12в – отличен 6.00

Мария Русева, 12в – отличен 6.00

Екатерина Минчева, 12в – отличен 6.00

Яница Костадинова, 12в – отличен 6.00

Изяви на ученици на областни кръгове на състезания по математика

Михаела Тодорова Попазова – ІХб клас, Математически турнир «Черноризец Храбър», 5 място ; Математическо състезание «Европейско Кенгуру», 3 място

Габриела Боянова Йорданова – ІХб, Коледно математическо състезание, 4 място

Росен Станиславов Ангелов – ХІІв клас, Математически турнир «Черноризец Храбър», 3 място; Коледно математическо състезание, 4 място; Математическо състезание «Европейско Кенгуру», 1 място; Великденско математическо състезание,1 място

Дамян Красимиров Костов – ХІІв клас, Математически турнир «Черноризец Храбър», 3 място

Изяви по химия и опазване на околната среда

17.01.2014г. - провеждане на Общински кръг на олимпиадата по химия и ООС- 38 участници (17 от 9 клас, 9 от 10 клас,12 от 11 и един от 12 клас).

Класирани за Областен кръг (23.02.2013 г.)

Даяна Мирославова Аджемова 9 б, Мариела Илкова Петрова9 а, Мариела Радкова Радева 9 б, Жулиде Левент Черкез 9 б Джанет Тамер Хасан 10 а и Димитър Георгиев Плугаров 10 б

Джанет Тамер Хасан – ІІІ място и Димитър Георгиев Плугаров І място - класиран за участие в Национален кръг на Олимпиадата.

Димитър Георгиев Плугаров І място - класиран за участие в Национален кръг на Олимпиадата.

21.03.2013 г. - участие на Велина Бисерова Вълева, Дамян Красимиров Костов, Константин Юлианов Христов, Наталия Стефанова Денчева – 12в, Симеон Валентинов Михайлов – 12, в подборен кръг за участие в представителния отбор на Област Силистра в ХVІ Национално състезание по химия и ООС – гр. Сливен.

12 – 13. 04. 2013 г. - участие в ХVІ Национално състезание по химия и ООС – гр. Сливен, Класирани за участие Дамян Красимиров Костов, 12в, и Наталия Стефанова Денчева, 12в. Достойно представяне на Наталия Денчева – оценка Отличен 5,75

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2012/2013 ГОДИНА

Виктория Вардани от 9.В клас, ЛАУРЕАТ в Международния детски фестивал "Млади таланти" в раздел "Театрално изкуство", с ръководител Ива Стоянова.

Денислав Георгиев от 12.А клас - първият ЛАУРЕАТ в област Силистра на Националната олимпиада по английски език. БРАВО и на г-жа Веселина Кулчева.

Диан Димитров от 12.Б клас, спечелил стипендия към Немската служба за обмен за 2013г, която му покрива обучението в избран от него немски университет.

Николай Михайлов от 12.А клас, класиран на ПЪРВО място във "Великденско математическо състезание". БРАВО и на г-жа Ив.Петкова.

Габриела Ялъмова от 12.В клас и Симона Петрова от 8.В клас, класирани за Национална олимпиада по френски език. БРАВО и на преподавателите Магдалена Атанасова и Златка Димитрова.

Силвана Великова от 10.В клас, отличена със триседмична стипендия за обучение в гр. Кобург, Германия.

Г-жа Кр.Радоева и г-жа Ан.Атанасова, спечелили стипендии за обучение в НюЙорк, САЩ.

Екатерина Минчева, Марин Петрушев, Мария Русева, Симеон Михайлов, Тихомира Христова, Наталия Георгиева, Айлин Исмаилова и Станислава Колева от 11. клас, с преподавател В.Игнатова, както и на Гергана Милкова, Лилия Пламенова, Михаил Янков от 12.клас, с преподавател В.Димитрова - получили отлични оценки на Седмата литературна конференция "Пътят и пътуването в българската литература".

Наталия Денчева от 11.В клас и Виолета Колева от 12.В клас, класирани за Национално състезание по химия и опазване на околната среда. БРАВО и на г-жа Латинка Димитрова.

Ива Иванова от 8.А клас, класирана за Национална олимпиада по астрономия. БРАВО и на г-жа М.Ботева.

Михаела Михайлова от 12.А клас и Десислава Милкова от 12.Б клас, класирани на Национална олимпиада по литература. БРАВО и на г-жа В.Димитрова.

Николай Михайлов от 12.А клас, Димитър Плугаров от 9.Б клас и Михаил Стоев от 10.Б клас, класирани на Областен кръг на олимпиадата по физика. БРАВО и на г-жа М.Ботева

Райна Павлова от 10.Б клас и Ива Иванова от 8.А клас, ЛАУРЕАТИ в литературния конкурс "Зеленото злато на Дунав".

Айан Терзи от 11. Б клас, класиран на Национална олимпиада по философия с преподавател Д.Станева.

Димитър Плугаров и Иво Димов от 9.Б клас и на Есин Айдън от 9.А клас/първа възрастова група/ и на Александър Келесис, Михаил Янков и Радина Димитрова от 12.Б клас, класирани на Областен кръг на олимпиада по география, с преподавател Т.Великова.

Росен Ангелов от ХІ в клас, заел ІІ място на Математическо състезание "Европейско кенгуру".

Дамян Красимиров Костов от ХІ в клас, заел VІ място на Математически турнир „Черноризец Храбър”.

Петър Вълев от ХII а клас, заел V място на математическото състезание „Вергил Крумов”. Браво и на г-жа Ив. Петкова.

Момичетата от отбора по футбол, заели І място на Коледния турнир.

Даяна Аджемова от 8.Б клас - ІІ място в математическото състезание "Черноризец Храбър".

Димитър Плугаров от 9.Б клас - ІІ място в математическото състезание "Черноризец Храбър".

Марин Петрушев от 11.Б клас - І място за есе в Националния конкурс "Духът на българина"

Диляна Николова от 12.А клас - ІІІ място за есе в Националния конкурс "Духът на българина".

Ивелина Русева от 9.А клас - ІІ място за разказа в Националния конкурс "Духът на българина".

Рая Чернева и Деница Чернева от 8.А клас - І място на Международния конкурс по балет в Истанбул, Турция.

Мариела Петрова от 8.А клас - І място в Международен конкурс по пеене в Русия.

Христиан Русев от 8.А клас - участвал в национална игра "International Masters Publicions" и спечелил престижна награда.

Михаела Попазова от 8.Б клас - златен и сребърен в състезанието "Ум Белия Делфин", гр.Стара Загора.

Даяна Аджемова от 8.Б клас - сребърен и бронзов медал в състезанието "Ум Белия Делфин".

Магдалена Трендафилова от 8.В клас - І място за рисунка в конкурса "100 години Балканската война".

Жулиде Левент от 8.Б клас - І място за рисунка в конкурса "100 години Балканската война".

Михаела Михайлова от 12.А клас - спечелена стипендия в област "Литература" от "1000 стипендии".

Велиана Иванова от 12.В клас - GRANDPRIX в IV Телевизионен музикален конкурс за поп и джаз пеене "Магията на звука", гр.Екатерининбург, Русия.

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2011/2012 ГОДИНА

Росен Ангелов от 10.в клас завоювал І-во място в турнира по тенис на маса за ученици, организиран от Народно читалище "Свети Свети Кирил и Методий" и Община Силистра.

Г-жа Веселина Кулчева, преподавател по английски език, която в навечерието на Деня на Кирил и Методий бе наградена със специална награда за постижения в педагогическата практика в културно-образователна област „Чужди езици”.

14. абитуриенти от DSD група, получили своята немска езикова диплома.

Иван Иванов от 12.в клас отличен с най-висок резултат от изпита за немска езикова диплома.

Десислава Николаева от 12.а клас и Иван Иванов от 12.в клас - представили се отлично на Националната олимпиада по гражданско образование 2012г.

Тихомир Тодоров от 12.б клас получил награда от един от най-престижните национални литературни конкурси „Живеем в земята на Ботев”.

Иван Иванов от 12.в клас - ЛАУРЕАТ от Националната олимпиада по история и цивилизация 2012г.

Габриела Ялъмова от 11.в клас, която за втора поредна година е класирана на І-во място на конкурса за превод от френски на български език, организиран от Филиал –Силистра при РУ „Ангел Кънчев” за студенти и ученици.

Волейболния отбор, завоювал БРОНЗОВИ МЕДАЛИ на Ученическите игри по баскетбол за девойки 11-12. клас.

Жюлен Демирджиев от 12.б клас, който е единственият класиран от област Силистра за Националния кръг на олимпиадата по география и икономика - май 2012г.

Мирослав Козаров от 12.б клас, който е единственият класиран от област Силистра за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература - май 2012г.

Станислава Колева /10.б клас/, Денислав Георгиев /11.а клас/ и Тихомир Тодоров /12.б клас/ спечелили призовите първи места в различните категории на Националния конкурс по креативно писане, 2012 година.

Футболния отбор, завоювал І-во място на Областните състезания по футбол в групата юноши ХІ-ХІІ клас.

Волейболния отбор в състав: Елица Илиева, Яница Костадинова, Калина Георгиева, Тихомира Христова, Диана Кескинова, Йорданка Дякова, Йола Мирославова, Агрипина Шунк и г-н Красимир Нейчев, завоювали І-во място на областните състезания по волейбол за девойки VIII - X клас, с което си осигуриха участие в зоналното първенство.

Денислав Георгиев от 11.а клас, класиран за националния кръг на Националната олимпиада по английски език - 2012г.

Баскетболния отбор - момичета, класирал се за републиканско първенство, побеждавайки на зоналното първенство за девойки до 12клас в гр.Разград на 22.03.2012г.

Анелия Кардашева и Мирослав Козаров от 12.б клас, класирани за Националното състезание по химия и опазване на околната среда - 2012г.

Денислав Георгиев от 11.а клас, положил успешно изпита за ниво С2 от Общата европейска езикова рамка.

Габриела Ялъмова и Камелия Георгиева с първи чужд език френски и втори чужд език – английски /11.в клас/ класирани за национален кръг на многоезичното състезание - 2012г.

Отбора по тенис на маса, класиран на І-во място в турнира по тенис на маса, посветен на патронния празник на ПГСУАУ"Ат.Буров"

Отбора по шахмат, класиран на ІІ-ро място в турнира по шахмат, посветен на патронния празник на ПГСУАУ"Ат.Буров"

Анатоли Костов от 10.a,Ренай Юсейн от 10.a клас,Ерман Тепиков от 10.a клас,Николай Михайлов от 11.a клас,Искрен Василев от 11.a клас, Ивета Петрушева от 12.б клас, Виктор Върбанов от 12.б клас, Ивета Дечева от 12.г клас и Михаел Динев от 12.б клас, които успешно положиха изпит по английски език на ниво С1 от Общата европейска езикова рамка.

За отличното представяне на учениците от 12.клас в DSD групата, които показаха придобитите си писмени и устни езикови компетенции по немски език. DSD дипломата е сертификат, удостоверяващ владеенето на немски език на ниво B2/C1 според Общоевропейската езикова рамка. Връчването на дипломите ще се състои през месец май 2012г.

<Иван Иванов от 12.в клас класиран за националния кръг на Националната олимпиада по история и цивилизация - 2012 г.

Отбора от 11.а клас – с първи профил английски език участвали в национална викторина на фондация "Дарби" в гр. Варна и завоювали почетното ІІІ място.

Участниците и класиралите се в математическото състезание "Европейско Кенгуру" 2012г.: Даниела Георгиева 12.а клас -І място и Дамян Костов 10.в клас - ІІІ място!

Отличното представяне на Иван Павлов 10.б клас и Анатоли Димитров от 10.а клас, които доказаха своите възможности сред множеството кандидати от училища в цялата страна и представиха отлично своята гимназия в конкурса по програма “Обучение на ученици в САЩ и Великобритания” за 2012/2013 уч.г./организиран от Българска асоциация по четене/. Двамата стипендианти ще се обучават по програмите НМС, Великобритания и ASSIST, САЩ. Специални поздравления и за преподавателския екип, подготвил чудесните кандидати.

Иван Иванов от 12.в клас, спечелил стипендия от Фондация"Америка за България".

Момичетата и момчетата, завоювали почетното І-во място на турнира по тенис на маса и ІІ-ро място на турнира по шах, посветени на патронния празник на ПГСУАУ "Атанас Буров" - гр.Силистра.

Даниела Венчева Георгиева-12.а заела І място на Oбщински кръг на националното Коледно математическо състезание.

Християн Ивайлов Стефанов-9.в клас заел ІІ-ро място на "Коледното математическо състезание".

Дамян Красимиров Костов -10.в клас класиран на Общински кръг на Национално математическо състезание „Черноризец Храбър”.

Калина Свиленова Георгиева- 9.а клас заела ІІ-ро място на Национално математическо състезание" Черноризец Храбър".

Димитър Плугаров 8.б клас заел 3 място на математическото състезание „Черноризец Храбър”.

Яница Венелинова Костадинова от 10.в клас бе наградена на Националния конкурс "Космосът - настояще и бъдеще на човечеството" на фондация „Еврика” .

Християн Ивайлов Стефанов от 9.в клас заел почетното ІІІ-то място на математическото състезание "Вергил Крумов".

Иван Иванов от 12.в клас, спечелил стипендия в област „История” от „1000 стипендии”.

Г-жа Ваня Игнатова – учител по български език и литература, наградена на Националния конкурс за учители творци 2011.

Симона Великова от 8.б клас, заела първо място в конкурса за разказ; Михаела Михайлова от 11.а клас, спечелила ІІ награда за есе и на Валентина Енева от 8.а – ІІІ място за разказ в Националния конкурс „Духът на българина”!

На футболния отбор на Езикова гимназия за прекрасната игра и поредната победа. На 2 ноември момчетата победиха във финалния мач на училищното футболно първенство срещу отбора на ПГМТ „Владимир Комаров”.

На Ани Ивановска от 10.в клас, участвала в конкурса за млади таланти на Поли Генова.

На Кристофър Красимиров Къров от 9.б клас, заел ІІ-ро място в областния кръг по мотокрос в клас до 250cc.15.10.2011 в гр.Главиница.