Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2005/2006 ГОДИНА

Грета Димитрова Николова - Xе; Венера Красимирова Георгиева - ХІе; Христина Димитрова Ченева - ХIIе получиха стипендия в размер на 600 евро, връчвана ежегодно от Министерството на образованието и науката на Кралство Испания.

На общинския конкурс за стихотворение и есе на тема "Любовта в нас" бяха наградени и поощрени учениците: За стихотворение: I място - Илияна Атанасова (XІг); II място - Мария Енчева (VIIIд); III място - Радостина Пенчева (XІб); с поощрение - Мануела Валериева - (XІа); За есе: II място - Деница Пейчева (VIIIа); III място - Сечил Емин (VIIIа); с поощрение - Симона Димитрова (Xд); За разказ-импресия: Специална награда за Жени Стоянова (XIIв); I място - Яна Георгиева (XIIа); II място - Грета Николова ; III място - Даниела Дренчева (Xд); с поощрение - Диляна Василева ( XIIв).

Станислава Георгиева Тодорова (ХIIе) и Ренета Николова Ранчева (ХIIе) издържаха успешно изпит по испански език към посолството за испанска диплома DELE.

Пламен Кочев и Тихомир Великов от ХIг са класираните на националния кръг на олимпиадата по немски език. Пламен Кочев получи стипендия за обучение в Германия за три седмици след успешно представяне на интервю.

Деница, Мария, Боян, Владимир, Кристиян от VIIIд са отличени с I място в Общинското състезание за мултимедийни презентации на тема: Наркотиците - изход има.

Християн Руменов Николов (ІХа) се класира на І място на общинския кръг на олимпиадата по информатика, а Николай (ІХб) е на ІІ място.

Ирина Георгиева Къцаркова (Ха) и Десислава Георгиева Николова (Хб) се представиха отлично на общинския и на областния кръг на олимпиадата по химия.

Мила Георгиева Костова (IX) се представи отлично на общински кръг на олимпиадата по химия.

На общинското състезание по баскетбол отборът на момичетата от ЕГ "П. Яворов" се класира на първо място, а отборът на момчетата - на второ.

Петър Тончев (IХа) зае II място на Републикански шампионат и II място на общинското първенство по шахмат.

На Регионалния конкурс за детско литературно творчество "Моят свят", посветен на Деня на народните будители - 1 ноември, бяха отличени: Жени, XIIв - I място за есе, Христина, XIIб - II място за стихотворение, Радостина Михнева - специална награда за стихотворение в III възрастова група, Славина Иванова - поощрителна награда за стихотворение в III възрастова група;

Цветомир М. Димов, XІа, спечели III място в Националното състезание по физика, състояло се в периода 18 - 20.11.2005 в гр. Русе;

На Националното математическо състезание "Черноризец Храбър" в чест на Деня на народните будители наши математици премериха сили с ученици от ПМГ "Св. Климент Охридски" - гр. Силистра, СОУ "В. Левски" - гр. Дулово, СОУ "Й. Йовков" - гр. Тутракан и СОУ "В. Левски" - с. Главиница. Достойно се представиха учениците: осмокласничките Наталия Николова (I място) и Пламена Маринова (VI място) в групата VII - VIII клас; Християн Николов - II място сред деветокласниците в Силистра и IV място в групата IX - X kлас; десетокласниците Владимир Пенев (IV място) и Марко Арабаджиев (VI място); Цветомир Димов (XI кл.) - II място; Огнян Досев (XII кл.) - VI място;

Лора Дашева (VIIIа) е удостоена с I място във II възрастова група (11- 14 год.) на Националния конкурс за детска рисунка "Слънчевите руни в българските носии и тъкани";

Любен Димитров (Xв) спечели III място (категория до 65 кг.) в Национално състезание по карате;

В челната десятка на класацията Спортист №1 на Силистра са учениците от ЕГ: Виктор Цветков (ХІІв) - шахмат, Милица Георгиева (XIIб) - лека атлетика, Димитър Димитров (XIIб) - плуване, Любен Димитров (Xв) - карате.

Владимир Пенев (Ха) спечели награда на Международния конкурс "Млади таланти по физика", посветен на Световната година на физиката - 2005. Отличилият се бе удостоен и с Поздравителен адрес от Нобеловия лауреат г-н Леон Ледерман;

Гюлер (Хб) и Грета (Хе) получиха дипломи "Млад талант" за участие в Националния литературен конкурс за поезия и публицистика "Дарование - 2005" в гр. Плевен;

Яна Караиванова (Хв), Румяна Калудева (Хб), Радина Георгиева (Хб), Мирослава Донева (ХІе), Христина Кръстева (ХІг), Славина Иванова (ХІв), Георги Кардашев (ХІа) бяха отличени с грамоти за участие в Националния литературен конкурс "Педя земя", посветен на писателя Йордан Радичков;

Християн Николов (ІХа) спечели първо място на общинския кръг на Олимпиадата по математика;

Благовеста Бухчева (Ха) спечели второ място на Международната олимпиада по английски език в гр. Констанца, Румъния;

Aнтон (VІІІ), Цвета (Хг), Пламен (Хг), Детелина (Хг), Цветомир (Хв), Мая (ХІІд), Адриана (ХІІв), Аделина (ХІІа), Златина (ХІа) получиха грамоти за успешното си участие в Международната олимпиада по математика и по западни чужди езици, проведена в гр. Констанца, Румъния;

15-годишната Сашка Димитрова спечели първо място в Националния конкурс за рисунка "Вдъхновение от Дунава" и второ място в конкурса "Здравей, ваканция! Ваканция с Кока-Кола!".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2004/2005 ГОДИНА

МЕЖДУНАРОДНО И НАЦИОНАЛНО РАВНИЩЕ

Всички ученици, които се включиха в инициативите в чест на Международната година на физиката: класирани на общинския кръг на олимпиадата по физика: Владимир Руменов, 9А; Владислав Василев, 9А; Цветомир Димов, 10В; участвали в Националната конференция по физика - Варна: Христина Димитрова, 11Б; Калоян Владимиров, 10В; Иво Стефанов, 10А; Владимир Стефанов, 10А; участвали в Националното състезание в град Шумен: Цветомир Димов, 10В; Владимир Пенев, 9А; Владислав Георгиев, 9А; Марко Арабаджиев, 9Г; участвали в Националната олимпиада по астрономия: Марко Арабаджиев, 9Г; Владислав Василев, 9А; участвали в Общинския празник в чест на световната година на физиката: Кристиан Добринов, 9Г; Димитър Стоименов, 9Г; участвали в Националния празник "Да играем физика", организиран от Британския съвет: Цветомир Димов, 10В; Калоян Владимиров, 10В, Христина Димитрова, 11Б; участвали с есета и стихотворения в Общинския празник на физиката: Страхил Валериев, 9В; Владислав Василев, 9А; Владимир Пенев, 9А

Адриана Стефанова Андреева от 12в клас, която издържа изпита за немска диплома за следване в Германия с четири петици (отговарящи на четири шестици в българската система)!

Наталия Йорданова Боева, 12е клас, която получи испанска диплома от посолството.

Боян, ІХв, който зае ІІ място в конкурса за икона в Букурещ.

Бистра Николаева, 12Г и Красимир Коев, 11А, които изнесоха свои доклади на Националната литературна конференция в град Шумен "Апокалиптичната смяна на световете" Боян Иванов, ІХв, спечелил първо място в конкурса за рисунка "Свят за всички"!

Вероника Чолакова и Радостина Енчева от ХІІе клас, които спечелиха конкурс за летен курс в Испания!

Всички ученици, които представиха достойно училището ни на Националното състезание по математика между езиковите гимназии в гр.Ловеч!

Рени Димова, ХІа, спечелила сребърен медал в Националния конкурс "Орфеева дарба"!

Владислав, ХІб, който участва в Националното състезание по биология!

Бистра Николаева,ХІІг, Мартина Порязова,ХІІв, Кристина Младенова,ХІІа, класирани на Областния кръг на олимпиадата по литература и участвали в Националния кръг, проведен в гр.Велико Търново!

Кристиян Иванов, ХІІб, класирал се на първо място на Областния кръг на олимпиадата по география и на ХІV място в Националната олимпиада по география и икономика, провела се на 7.05.05г. в гр.Ямбол!

Ивелина Станева, ХІа, получила оценка 5,90 и класирала се на 21 място от 165 участници в Седмото националното състезание по химия и опазване на околната среда, проведено в гр.Шумен на 16 и 17 април!

Маргарита Вълчева от 9.Б клас, класирана на І място в областния етап на Националния конкурс за художествено слово с изпълнение на творба от възрожденски автори.

Гергана, VІІІд и Златко, ІХа, заели пети места на Държавното лично първенство по джудо.

Георги Кардашев от 10а клас, който спечели поощрителна награда от Националния конкурс "Духът на българина"!

VІІІд клас и на всички френски паралелки, които се представиха блестящо пред гостувалия ни френски аташе.

Марко Арабаджиев от 9г и Владислав Василев, 9а, достойно представили се на националния кръг на Осмата национална олимпиада по астрономия.

Дария, Деси, Галя и Катя от VІІІа, заели І място, Ирина, Деян, Златко и Пресиян от ІХа, спечелили ІІІ място и Иво, Владимир, Елица и Надя от Ха, които участваха в конкурса за презентации на тема: “Алкохолът – усмихнатият враг”. Учениците на ЕГ спечелиха и наградата на публиката!

Магдалена Иванова от 8д - І място за стихотворение в конкурса "Европа в училище на различните езици" и на Тезджан Алимолла, 8в - второ място за есе в същия конкурс!

Бистра Николаева от 12г клас, която спечели поощрителна награда от Националния конкурс "Духът на българина" и второ място в Общинския конкурс "Тиха нощ, свята нощ"!

Любо от 9 В, който има сребърен медал и на Деян от 9А, който има бронзов медал в националното състезание по карате "Купа България".

Елица от 9 Е, която получи златен медал в състезание по стрелба с лък.

Владимир, 9а, който се класира на ІІ място на Националното състезание по физика!

Цветомир, 10в, който се класира на ІІІ място на Националното състезание по физика!

Бистра Николаева от 12 Г и на Георги Кардашев от 10 А, които получиха награди в националния конкурс "Духът на българина".

РЕГИОНАЛНО И ОБЛАСТНО РАВНИЩЕ

Цветомир, Хв, класирал се на ІІ място на Областния кръг по математика!

Владислав Пенев, ІХа и Владислав Георгиев, ІХа, които се класираха съответно на ІV и V място на Областния кръг на олимпиадата по математика!

Владимир Иванов,ХІІб, Йордан Недев,ХІІе, Владислав Димитров, ХІб и Кристина Узунова, ХІІе, които заеха съответно второ, трето, четвърто и пето място на Областния кръг на олимпиадата по география!

Габриела,ХІа и Христина, ХІе, които получиха оценка 5,50 на Областния кръг на олимпиадата по литература!

Класиралите се на регионалния конкурс "Любов и приятелство" в чест на 14 февруари: Стихотворение: І място - Христина Димитрова, 11б клас; ІІ място - Анна Росенова, 8д клас. Есе: І място - Георги Кардашев, 10а клас; ІІ място - Илияна Атанасова, 10г клас; ІІІ място - Ирена Божкова, 11г клас и Бистра Николаева, 12г клас; поощрителна награда - Цвета Петрова, 10г клас!

Браво на участниците в Еврофеста, който се проведе в гр.Дулово!

ОБЩИНСКО РАВНИЩЕ

Участниците в Общинското състезание по оказване на помощ при бедствия, аварии, катастрофи и пожари: Соня Драгомирова Тодорова - 8а клас; Ясмина Руменова Тодорова - 8а клас; Деница Христова Станева - 8д клас; Катя Илиева Илиева - 8д клас; Николай Руменов Малчев - 8д клас. Представиха се достойно!

Златко Неделчев, ІХа, който се класира на ІІ място в математическото състезание "Кенгуру"!

Александра Бориславова Атанасова, 11а, Румена Пенева Георгиева, 11а, Виктор Илиев Цветков, 11в, Иво Стефанов Иванов, 10а, класирали се отборно на III място в състезанието "С компютри светът е без граници" на Общинското детско изложение: "Даровете на земята, водата и въздуха".

Отбора по физика, спечелил първо място в състезанието, посветено на Международния ден на физиката: Велислава, ХІв, Оги, ХІв, Маги и Ели, Ха!

Всички ученици, които организираха Общинския празник, посветен на международната година на физиката.

Отборите по волейбол на ЕГ - девойки и юноши, които станаха общински шампиони за 2005 година!

Отбора на ЕГ по шахмат, класирал се на първо място на Общинското първенство, състояло се на 27.02. 2005 година. Отборът е в състав: Виктор Цветков, 11в, Виктор Константинов, 11е, Павел Христов, 10г, Габриела Димитрова, 11а.

Отбора по тенис на маса - юноши, класирал се на първо място в Общинското първенство, състояло се на 20.02.2005г. Състав: Виктор Цветков, 11в, Мартин Петров, 11в, Никола Добрев, 12б, Калоян Стоянов, 11в клас.

Златко и Деян, 9а, които спечелиха медали от състезанието по карате!

Всички, които участваха в състезанието по математика "Виргил Крумов"!

Всички участници в състезанието по физика, които показаха, че Езикова Гимназия е сред най-добрите!

Всички, които се включиха в инициативата на Червения кръст за набиране на помощи в чест на 16.09. - международния ден за борба с глада.

Сашка от 9В, която има поощрителна награда в конкурса "Вдъхновени от Дунав"

УЧИЛИЩНИ ДЕЙНОСТИ

Ивелина Станева, ХІа, Филип Росенов, ХІа, Огнян Досев, ХІг, класирани на І, ІІ и ІІІ място в училищното състезание по химия и опазване на околната среда между единадесетите класове!

Всички испански паралелки и специално на ІХе клас, подготвили и реализирали срещата с 35-те испански учители в Езикова гимназия на 2.04.05г.

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2003/2004 ГОДИНА

Учителите и учениците от ЕГ, които с много усилия успяха да подготвят новата сграда за учебната година! Браво!!!

Виктор от Xв клас, който стана балкански шампион по шахмат. Браво! Деян от VІІІа за бронзовия медал от Първенството за Купата на България по карате за юноши - младша възраст.

Вече приетите студенти в САЩ, Англия, Франция, Германия, Турция, Гърция, Испания и др.

Отбора на ЕГ: Ивелина-Xа, Сежда-Xб, Пламена-Xв, Цветомира-Xв и Мая-Xд, че участваха във викторина по случай празника на Силистра.

Художниците от ЕГ, които се представиха успешно на конкурса за рисунка по повод празника на града: Пламена, Хб - І място, Валерия, ІХд - ІІІ място, Румяна-VІІІв, Николета-VІІІв, Сашка-VІІІв.

Габриела-Ха и Яна-Ха, които участваха в дебати в Гърция.