Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2019/2020 ГОДИНА

Браво на Георги Статев от 8а клас и Симеон Стойчев от 9а, класирани за областен кръг на Национално състезание по речеви и комуникативни умения на английски език.

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2018/2019 ГОДИНА

Иван и Александър от ЕГ - дуо Дуросторум за четвърта поредна година извоюваха първо място на международния конкурс за класическа китара "Акад. Марин Големинов".

Отлично представяне на Емре Мехмед от XII клас на Националната олимпиада по френски език. В резултат на класирането и с решение на Националната комисия, Емре получава оценка Отличен /5.50/. БРАВО на допуснатите до национален кръг на олимпиадите: Допуснати до национален кръг на олимпиадата по български език и литература с окончателна оценка от Националната комисия Отличен /5.50/ - Кристин Добрева и Мария Тодорова от XII клас; Допусната до участие в националния кръг на олимпиадата по история и цивилизации - Иоана-Мария Копринджийска от XII клас; Допуснати до национален кръг по география и икономика – Лора Йорданова от XII клас и Калоян Николов от IX клас; Допусната до национален кръг на олимпиадата по астрономия - Десислава Стефанова от X клас.

Сребърен медал за оратория в турнири по реч и дебати на английски език, организиран от Фондация “БЕСТ”

Първо място в четвърта възрастова група за Гергана Филипова от 8б клас в конкурса „С България в сърцето”

Финал на общински кръг на ученическите игри по волейбол
Първо място за отбора на ЕГ ”П. Яворов” – юноши, 11. - 12.клас
Първо място за отбора на ЕГ ”П. Яворов” – юноши, 8. - 10.клас
Първо място за отбора на ЕГ ”П. Яворов” – девойки, 8.-10.клас

Слави Георгиев от 11. А клас се класира на пето място в Международното състезание за направа на видеоклип на тема „Умен свят“. Конкурсът е обявен от PASCH.NET – междуучилищна мрежа на училища партньори, която включва държави от целия свят, и се провежда на немски език.

Първо място за Симеон Стойчев от 8а клас клас в XXVI Коледно математическо състезание

Трето място за Калоян Николов от 9б клас клас в XXVI Коледно математическо състезание

Първо място за Александра Димитрова от 10б клас в XXVI Коледно математическо състезание

Второ място за Александра Димитрова от 10б клас в XXII-рото математическо състезание "Вергил Крумов"

Трето място за Илко Ченев от 9б клас в XXII-рото математическо състезание "Вергил Крумов"

Първо място за Красимир Великов от 12б клас в математически турнир "Черноризец Храбър".

Второ място за Александра Димитрова от 10б клас в математически турнир "Черноризец Храбър".

Второ място за Илко Ченев от 9б клас в математически турнир "Черноризец Храбър".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2017/2018 ГОДИНА

Трето място за възпитаниците на ЕГ "Пейо Яворов" - Станислав, Ани, Дени и Йоана Колева – 11а, Джанер, Мила и Еге – 11б и Джулиана – 11в клас, под ръководството на г-жа Петя Генчева, които достойно защитиха проект под надслов: Изкуството да рекламираш "Сребърна - минало, настояще и бъдеще".

Първо място на XXVII международен ученически екофорум „Сребърна 2018” за разработката на екипа от НАО „Галилео Галилей” – „Въздухът, който дишаме за Слави Георгиев, Десислава Стефанова и Гергана Великова, от Х клас.

Четвърто място в страната за проза в конкурс на френски език - Маратон по писане «Dis-moi, dix mots».

Първо място сред десетокласниците от областта за Бояна Боянова Аджемова в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Второ място сред деветокласниците от областта за Александра Борисова Димитрова в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Четвърто място сред деветокласниците от областта за Илиян Георгиев Андреев в математическо състезание „Европейско кенгуру”. Илиян Георгиев Андреев.

Второ място сред учениците от XI клас в област Силистра за Красимир Красимиров Великов в математическо състезание „Европейско кенгуру”.

Трето място сред учениците от XI клас в област Силистра за Радостина Пламенова Великова в математическо състезание „Европейско кенгуру” .

Първо място за Александра от IXб на ЕГ "Пейо Яворов" на Националното състезание по математика за ученици от профилирани езикови гимназии!

ТУРНИРИТЕ НА ЕГ – КЛАСИРАНЕ:
Волейбол 7 – 9 март 2018г
І място девойки VІІІ – ХІІ клас – ЕГ“Пейо Яворов“
Волейболен турнир за наградите на ЕГ „Пейо Яворов“ за юноши VІІІ – ХІІ клас и мъже
І място юноши ХІ – ХІІ клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място юноши VІІІ – Х клас – ЕГ “Пейо Яворов“
Проведени демонстративни срещи по волейбол.
9 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ юноши VІІІ – Х клас – ФСГ Добрич – 2 : 1 гейма
9 март 2018г. ЕГ“Пейо Яворов“ девойки VІІІ – Х клас - ФСГ Добрич – 2 : 0 гейма
12 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ девойки VІІІ клас – ОУ „Отец Паисий“ VІІ клас – 2 : 0 гейма
12 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ юноши – ПГПТ “Евлогий Георгиев“ юноши – 2 : 0 гейма
13 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“ смесени
VІІІ – Х клас – ПГСУАУ “Атанас Буров“ смесени VІІІ - Х клас – 2 : 0 гейма
13 март 2018г. ЕГ “Пейо Яворов“девойки VІІІ клас – ОУ „Иван Вазов“ момчета VІІ клас – 2 : 1 гейма
Тенис на маса
І място Емир Алиатин ІХа клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІ място Александър Събев ІХб клас – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място Александър Михайлов Хб клас – ЕГ “Пейо Яворов“
На 16.03.2018г. за пръв път се проведоха състезания по кандаска борба и дърпане с въже.
При VІІІ клас победиха девойките от VІІІа, ЕГ “Пейо Яворов“, а при юношите - VІІІб клас, ЕГ “Пейо Яворов“.
При Х и ХІІ клас второ място за ЕГ “Пейо Яворов“.
Канадска борба
Девойки ХІ - ХІІ клас:
І място Гергана Солакова – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІ място Диана Друмева – ЕГ “Пейо Яворов“
ІІІ място Йоана-Мария Копринджийска – ЕГ“Пейо Яворов“
Юноши ХІ – ХІІ клас:
І място Калин Железов – ЕГ “Пейо Яворов“

Трима ученици от Езикова гимназия са сред излъчените победители на националния кръг на КЛЕТ състезанието по немски език, проведено на 24.02.2018г. в гр.София:
Ниво А1 – Второ място за Галена Ивайлова Станчева.
Ниво В2 – Второ място за Виктор Боянов Попов.
Ниво С1 – Трето място за Ебру Гюлтекинова Ахмедова.

Александра Димитрова от 9б клас на първо място на Коледно математическо състезание.

Илко Ченев от 8б клас на второ място на Коледно математическо състезание.

Мадлен Николова от 9а и Бояна Аджемова от 10а клас се класираха на трето място на Коледно математическо състезание.

Свилена Георгиева от ХIIб и Рада Златева от Хб с награди от конкурса „Духът на българина”.

Александра от IXб клас и Красимир от XIб клас на Езикова гимназия, които завоюваха второ място на традиционния математически турнир "Черноризец Храбър"!

Свилена Георгиева от 12б клас спечели второ място на Национален литературен конкурс "Поезия и песен на Балкана".