Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2011/2012 ГОДИНА

Росен Ангелов от 10.в клас завоювал І-во място в турнира по тенис на маса за ученици, организиран от Народно читалище "Свети Свети Кирил и Методий" и Община Силистра.

Г-жа Веселина Кулчева, преподавател по английски език, която в навечерието на Деня на Кирил и Методий бе наградена със специална награда за постижения в педагогическата практика в културно-образователна област „Чужди езици”.

14. абитуриенти от DSD група, получили своята немска езикова диплома.

Иван Иванов от 12.в клас отличен с най-висок резултат от изпита за немска езикова диплома.

Десислава Николаева от 12.а клас и Иван Иванов от 12.в клас - представили се отлично на Националната олимпиада по гражданско образование 2012г.

Тихомир Тодоров от 12.б клас получил награда от един от най-престижните национални литературни конкурси „Живеем в земята на Ботев”.

Иван Иванов от 12.в клас - ЛАУРЕАТ от Националната олимпиада по история и цивилизация 2012г.

Габриела Ялъмова от 11.в клас, която за втора поредна година е класирана на І-во място на конкурса за превод от френски на български език, организиран от Филиал –Силистра при РУ „Ангел Кънчев” за студенти и ученици.

Волейболния отбор, завоювал БРОНЗОВИ МЕДАЛИ на Ученическите игри по баскетбол за девойки 11-12. клас.

Жюлен Демирджиев от 12.б клас, който е единственият класиран от област Силистра за Националния кръг на олимпиадата по география и икономика - май 2012г.

Мирослав Козаров от 12.б клас, който е единственият класиран от област Силистра за Националния кръг на олимпиадата по български език и литература - май 2012г.

Станислава Колева /10.б клас/, Денислав Георгиев /11.а клас/ и Тихомир Тодоров /12.б клас/ спечелили призовите първи места в различните категории на Националния конкурс по креативно писане, 2012 година.

Футболния отбор, завоювал І-во място на Областните състезания по футбол в групата юноши ХІ-ХІІ клас.

Волейболния отбор в състав: Елица Илиева, Яница Костадинова, Калина Георгиева, Тихомира Христова, Диана Кескинова, Йорданка Дякова, Йола Мирославова, Агрипина Шунк и г-н Красимир Нейчев, завоювали І-во място на областните състезания по волейбол за девойки VIII - X клас, с което си осигуриха участие в зоналното първенство.

Денислав Георгиев от 11.а клас, класиран за националния кръг на Националната олимпиада по английски език - 2012г.

Баскетболния отбор - момичета, класирал се за републиканско първенство, побеждавайки на зоналното първенство за девойки до 12клас в гр.Разград на 22.03.2012г.

Анелия Кардашева и Мирослав Козаров от 12.б клас, класирани за Националното състезание по химия и опазване на околната среда - 2012г.

Денислав Георгиев от 11.а клас, положил успешно изпита за ниво С2 от Общата европейска езикова рамка.

Габриела Ялъмова и Камелия Георгиева с първи чужд език френски и втори чужд език – английски /11.в клас/ класирани за национален кръг на многоезичното състезание - 2012г.

Отбора по тенис на маса, класиран на І-во място в турнира по тенис на маса, посветен на патронния празник на ПГСУАУ"Ат.Буров"

Отбора по шахмат, класиран на ІІ-ро място в турнира по шахмат, посветен на патронния празник на ПГСУАУ"Ат.Буров"

Анатоли Костов от 10.a,Ренай Юсейн от 10.a клас,Ерман Тепиков от 10.a клас,Николай Михайлов от 11.a клас,Искрен Василев от 11.a клас, Ивета Петрушева от 12.б клас, Виктор Върбанов от 12.б клас, Ивета Дечева от 12.г клас и Михаел Динев от 12.б клас, които успешно положиха изпит по английски език на ниво С1 от Общата европейска езикова рамка.

За отличното представяне на учениците от 12.клас в DSD групата, които показаха придобитите си писмени и устни езикови компетенции по немски език. DSD дипломата е сертификат, удостоверяващ владеенето на немски език на ниво B2/C1 според Общоевропейската езикова рамка. Връчването на дипломите ще се състои през месец май 2012г.

<Иван Иванов от 12.в клас класиран за националния кръг на Националната олимпиада по история и цивилизация - 2012 г.

Отбора от 11.а клас – с първи профил английски език участвали в национална викторина на фондация "Дарби" в гр. Варна и завоювали почетното ІІІ място.

Участниците и класиралите се в математическото състезание "Европейско Кенгуру" 2012г.: Даниела Георгиева 12.а клас -І място и Дамян Костов 10.в клас - ІІІ място!

Отличното представяне на Иван Павлов 10.б клас и Анатоли Димитров от 10.а клас, които доказаха своите възможности сред множеството кандидати от училища в цялата страна и представиха отлично своята гимназия в конкурса по програма “Обучение на ученици в САЩ и Великобритания” за 2012/2013 уч.г./организиран от Българска асоциация по четене/. Двамата стипендианти ще се обучават по програмите НМС, Великобритания и ASSIST, САЩ. Специални поздравления и за преподавателския екип, подготвил чудесните кандидати.

Иван Иванов от 12.в клас, спечелил стипендия от Фондация"Америка за България".

Момичетата и момчетата, завоювали почетното І-во място на турнира по тенис на маса и ІІ-ро място на турнира по шах, посветени на патронния празник на ПГСУАУ "Атанас Буров" - гр.Силистра.

Даниела Венчева Георгиева-12.а заела І място на Oбщински кръг на националното Коледно математическо състезание.

Християн Ивайлов Стефанов-9.в клас заел ІІ-ро място на "Коледното математическо състезание".

Дамян Красимиров Костов -10.в клас класиран на Общински кръг на Национално математическо състезание „Черноризец Храбър”.

Калина Свиленова Георгиева- 9.а клас заела ІІ-ро място на Национално математическо състезание" Черноризец Храбър".

Димитър Плугаров 8.б клас заел 3 място на математическото състезание „Черноризец Храбър”.

Яница Венелинова Костадинова от 10.в клас бе наградена на Националния конкурс "Космосът - настояще и бъдеще на човечеството" на фондация „Еврика” .

Християн Ивайлов Стефанов от 9.в клас заел почетното ІІІ-то място на математическото състезание "Вергил Крумов".

Иван Иванов от 12.в клас, спечелил стипендия в област „История” от „1000 стипендии”.

Г-жа Ваня Игнатова – учител по български език и литература, наградена на Националния конкурс за учители творци 2011.

Симона Великова от 8.б клас, заела първо място в конкурса за разказ; Михаела Михайлова от 11.а клас, спечелила ІІ награда за есе и на Валентина Енева от 8.а – ІІІ място за разказ в Националния конкурс „Духът на българина”!

На футболния отбор на Езикова гимназия за прекрасната игра и поредната победа. На 2 ноември момчетата победиха във финалния мач на училищното футболно първенство срещу отбора на ПГМТ „Владимир Комаров”.

На Ани Ивановска от 10.в клас, участвала в конкурса за млади таланти на Поли Генова.

На Кристофър Красимиров Къров от 9.б клас, заел ІІ-ро място в областния кръг по мотокрос в клас до 250cc.15.10.2011 в гр.Главиница.

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2010/2011 ГОДИНА

Мария-Деница Георгиева от ХІІб клас, която успешно положи изпит по английски език на ниво С2 от Общата европейска езикова рамка!

Ренай Юсейн и Ерман Тепиков от ІХa клас, които успешно положиха изпит по английски език на ниво В2 от Общата европейска езикова рамка!

Лиляна Савова от VІІІв клас, която завоюва І място в конкурса за презентация на тема: "Културното многообразие и толерантността в историята" в рамките на проекта на РИО "Мултикултурното училище - училището на днешния ден".

Виолета Колева от Х в клас за спечеленото от нея І място в конкурса за превод от френски език, организиран от силистренския филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев".

Ралица Иванова от ХІІа клас, която завоюва ІІІ място и стана лауреат на Четвъртата национална олимпиада по гражданско образование с проект на тема: "Моят глас е важен за моето бъдеще", за което е приета във философския факултет на Софийския университет без приемен изпит. Браво и на г-жа Ирена Маринова!

Изабел Христова, победител в конкурса за есе на Младежка фондация "Арете" - България в категорията "ученици ІХ - ХІІ клас".

Учениците, които се представиха отлично на общински кръг на Националното великденско математическо състезание -Даниела Георгиева, ХІа клас (І-во място), Лилия Великова, VІІІв клас (ІІ-ро място), Иван Андреев, VІІІв клас (ІІІ-то място), Гален Неделчев, VІІІа (ІV-то място), Калина Георгиева, VІІІа (ІV-то място).

Участниците от Езикова гимназия, които заеха призови места в общинския кръг на Международното математическо състезание "Европейско кенгуру" - Дамян Костов, ІХв клас (ІІ-ро място), Даниела Георгиева, ХІа клас (ІІ-ро място), Симеон Михайлов, ІХб клас - ІV-то място.

Райна Павлова от VІІІб клас, която единствена от Силистренска област се класира за Националната олимпиада по астрономия!

Радина Домитрова (Хб) за първото й място за фотография в конкурса "Аз обичам Черно море".

Денислав Георгиев (Ха) и на Вероника Миланова (Хб), преминали успешно през четирите кръга на програма YES за обмен на ученици от България за САЩ.

Участниците в общинския конкурс за мултимедиен продукт на тема "НЕзависим от зависимостите!". Айлин Исмаилова (ІХв) спечели ІІ място, Весела Тодорова (VІІІб) - ІІІ място. Браво и на инж. Валентина Иванова.

Участниците в математическото състезание "Черноризец Храбър": Даниела Георгиева (ХІа) - ІІІ място, Дамян Костов (ІХв) и Илиана Георгиева (ХІІб) - ІV място. Браво и на г-жа Минка Дойкова, г-жа Кета Денева и г-жа Венета Ковачева.

Участниците в конкурса "Училище на бъдещето" - Преслава Йорданова (Ха) спечели първо място за есе, Михаела Мигайлова (Ха) - второ място за есе, Ресмие Ридван (Хб) - трето място за есе. Браво и на г-жа Ванушка Димитрова.

Ралица Иванова (ХІІа) за поощрителната награда за есе в конкурса "Цветовете на моето детство". Браво и на г-жа Ваня Игнатова.

Участниците в конкурса "Духът на българина". В раздела за написване на есе Ралица Иванова (ХІІа) спечели първо място, Мария Атанасова (ХІІа) и Мирослав Козарев (ХІб) - второ място. Браво и на техните ръководители - г-жа Ваня Игнатова и г-жа Грациела Солакова.

Мария-Деница Георгиева от ХІІб клас, която успешно положи изпит по английски език на ниво С2 от Общата европейска езикова рамка!

Ренай Юсейн и Ерман Тепиков от ІХa клас, които успешно положиха изпит по английски език на ниво В2 от Общата европейска езикова рамка!

Лиляна Савова от VІІІв клас, която завоюва І място в конкурса за презентация на тема: "Културното многообразие и толерантността в историята" в рамките на проекта на РИО "Мултикултурното училище - училището на днешния ден".

Виолета Колева от Х в клас за спечеленото от нея І място в конкурса за превод от френски език, организиран от силистренския филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев".

Ралица Иванова от ХІІа клас, която завоюва ІІІ място и стана лауреат на Четвъртата национална олимпиада по гражданско образование с проект на тема: "Моят глас е важен за моето бъдеще", за което е приета във философския факултет на Софийския университет без приемен изпит. Браво и на г-жа Ирена Маринова!

Изабел Христова, победител в конкурса за есе на Младежка фондация "Арете" - България в категорията "ученици ІХ - ХІІ клас".

Учениците, които се представиха отлично на общински кръг на Националното великденско математическо състезание -Даниела Георгиева, ХІа клас (І-во място), Лилия Великова, VІІІв клас (ІІ-ро място), Иван Андреев, VІІІв клас (ІІІ-то място), Гален Неделчев, VІІІа (ІV-то място), Калина Георгиева, VІІІа (ІV-то място).

Участниците от Езикова гимназия, които заеха призови места в общинския кръг на Международното математическо състезание "Европейско кенгуру" - Дамян Костов, ІХв клас (ІІ-ро място), Даниела Георгиева, ХІа клас (ІІ-ро място), Симеон Михайлов, ІХб клас - ІV-то място.

Райна Павлова от VІІІб клас, която единствена от Силистренска област се класира за Националната олимпиада по астрономия!

Радина Домитрова (Хб) за първото й място за фотография в конкурса "Аз обичам Черно море".

Денислав Георгиев (Ха) и на Вероника Миланова (Хб), преминали успешно през четирите кръга на програма YES за обмен на ученици от България за САЩ.

Участниците в общинския конкурс за мултимедиен продукт на тема "НЕзависим от зависимостите!". Айлин Исмаилова (ІХв) спечели ІІ място, Весела Тодорова (VІІІб) - ІІІ място. Браво и на инж. Валентина Иванова.

Участниците в математическото състезание "Черноризец Храбър": Даниела Георгиева (ХІа) - ІІІ място, Дамян Костов (ІХв) и Илиана Георгиева (ХІІб) - ІV място. Браво и на г-жа Минка Дойкова, г-жа Кета Денева и г-жа Венета Ковачева.

Участниците в конкурса "Училище на бъдещето" - Преслава Йорданова (Ха) спечели първо място за есе, Михаела Мигайлова (Ха) - второ място за есе, Ресмие Ридван (Хб) - трето място за есе. Браво и на г-жа Ванушка Димитрова.

Ралица Иванова (ХІІа) за поощрителната награда за есе в конкурса "Цветовете на моето детство". Браво и на г-жа Ваня Игнатова.

Участниците в конкурса "Духът на българина". В раздела за написване на есе Ралица Иванова (ХІІа) спечели първо място, Мария Атанасова (ХІІа) и Мирослав Козарев (ХІб) - второ място. Браво и на техните ръководители - г-жа Ваня Игнатова и г-жа Грациела Солакова.

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2009/2010 ГОДИНА

Браво на Катя Илиева и Магдалена Иванова от 12 д клас за участието им в единадесетия конкурс "ДА ОТИДЕМ ВЪВ ФРАНЦИЯ", като темата тази година беше "ГРАДСКАТА КУЛТУРА и изразните средства на подрастващите". Изобретателността на участниците и нивото на изразяването им на френски език са основните критерии за подбора. В конкурса участваха ученици от всички български училища на възраст над 16 години. В рамките на подкрепата, която оказва на ученици и студенти от целия свят, изучаващи френски език, френското Министерство на външните работи предоставя всяка година пътуване във Франция, включващо срещи на високо равнище. Отборът-победител тази година е от ЕГ - Катя Илиева и Магдалена Иванова от 12д клас, които след отличното си представяне на матурата по френски език заминават за Франция от 06 до 16 юли 2009 г., придружени от своя учител по френски език - г-жа Магдалена Атанасова. В Париж те ще се срещнат със 130 победители в конкурса от 52 страни.

Браво! На Мария Иванова Енчева от ХІІ д клас, носител за ІV път на стипендията на Министерството на образованието на Кралство Испания за насърчаване и подпомагане на изучаването на испанския език и испанската култура в размер на 600 €.

Браво на членовете на клуб "Декарт" (Маристела Красимирова Чернева от Ха, Тихомир Живков Тодоров от Хб и Иван Миленов Иванов от Хв), които се класираха на І място във финалния дебат по проекта "Изкуството на дебата - изкуство на демокрацията" на Центъра за младежки и образователни дейности в гр. Силистра, който се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" 2007 - 2013 в схемата "Да направим училището привлекателно за младите хора", съфинансирана от социалния фонд на Европейския съюз (ръководител на клуба - Донка Коева).

Браво на Светлана Няголова за спечелено второ място в Националния конкурс "Живеем в земята на Ботев" (учител: Марияна Стоянова).

Браво на Светлана Няголова от ХІІв клас за първото и място за поезия в Националния литературен конкурс "Гласовете ви чувам", браво за второто и място за поезия в Националния литературен конкурс "Море", браво за двете и трети места в националните литературни конкурси "Петя Дубарова" и "Куба - далечна и близка" (учител: Марияна Стоянова).

Браво на Лора Ал-Уахаб, ХІІг - І място, Даниел Кръстев, ХІІа - ІІ място, Светлана Няголова, ХІІв - ІІІ място, Гергана Георгиева, Хб - ІІІ място, Даниела Георгиева, Ха - ІV място за чудесното им представяне на Областния кръг на олимпиадата по математика (учители: Минка Дойкова и Иванка Петкова).

Браво на участниците във Великденското математическо състезание, провело се на 24 април 2010г., които се представиха достойно и завоюваха следните места: Даниела Георгиева, Ха - І място, Дамян Досев, Хв - ІІІ място, Никол Тодорова, ХІІг - І място, Светлана Няголова, ХІІв - ІІІ място и Даниел Кръстев, ХІІа - ІV място (учители: Минка Дойкова и Иванка Петкова).

Браво на Вероника Миланова от ІХб клас за спечеленото трето място в раздела за проза на литературния конкурс "Един ден в страната на чудесата", организиран в рамките на Националния фестивал на детската книга от Община Сливен (учител: Ванушка Димитрова).

Браво на волейболния отбор на девойките, който зае ІІ място в Турнира за купата на ЕГ (водач на отбора - Петър Цветков)

Браво на отборите по волейбол, които заеха съответно: ІІ място - юноши, ІІІ - девойки на Общинското първенство (водач на отбора - Красимир Нейчев).

Браво на отбора по баскетбол, който зае ІІ място на Общинското първенство за юноши (водач на отбора - Илия Николов).

Браво на победителите в турнира по тенис на маса, проведен в чест на 20-годишнината на ЕГ - Стоян Плугаров, VІІІб, Йълмаз Реджеб, ІХа, Ангел Нейков, ХІІд (водач на отбора - Илия Николов).

Браво на участниците в Областния кръг на олимпиадата по "Химия и опазване на околната среда" Анелия Кардашева, Хб, Виктория Пенева, Ха, Мирослав Козаров, Хб за достойното им представяне (учител - Латинка Кръстева).

Браво на отлично представилите се ученици на Областния кръг на олимпиадата по физика: І място - Лора Мохамед, ХІІв, Петър Красимиров, ІХа, ІІІ място - Вяра Добрева, ІХв, ІV място - Илияна Анчева, ХІб, V място - Марин Илиев, ХІв, VІ място - Диан Димитров, ІХб (учител - Маргарита Ботева). Петър Красимиров се класира за Националния кръг на олимпиадата. Пожелаваме му успех!

Браво на Вяра Добрева от ІХв клас, класирана за национална олимпиада по астрономия (учител - Маргарита Ботева).

Браво на Александър Лебедов, ХІІа, Светлана Няголова, ХІІв, Владислава Георгиева, ХІІб, класирали се на І място на Областния кръг на олимпиадата по БЕЛ. Пожелаваме им успех и на Националния кръг (учители - Мариана Стоянова, Ванушка Димитрова). Браво на Паулина Славова, ХІІб, класирала се на ІІ място на Областния кръг на олимпиадата по БЕЛ и на Стела Иванова, ХІІг, класирала се на ІІІ място (учител - Ванушка Димитрова). Браво на Ралица Иванова, ХІа (І място), Дамян Досев, Хв, Маристела Чернева, Ха, Михаела Михайлова, ІХа, Антон Киров, ХІб, Николета Кунчева, ІХа (ІІ място), на Камелия Неделчева, ХІа и Ивелина Данаилова, ХІв, Виктория Илиева, Хв, Вяра Добрева, ІХб, Денислав Георгиев, ІХа (ІІІ място) за успешното им представяне на Областния кръг на олимпиадата по БЕЛ (учители - Грациела Солакова, Ванушка Димитрова, Ваня Игнатова и Надя Стоянова).

Браво на Ива Стоянова, ІХв, Теодосий Господинов, Хб, Вяра Добрева, ІХб, Николай Николаев, ІХа, Петър Вълев, ІХа, Виолета Колева, ІХв, Илияна Георгиева, ХІб, Антон Киров, ХІб, класирани за Областния кръг на олимпиадата по астрономия (учител - Маргарита Ботева).

Браво на Николай Николаев, ІХа, Петър Вълев, ІХа, Вяра Добрева, ІХб, Ива Стоянова, ІХв, Виолета Колева, ІХв, Диан Димитров, ІХб, Илияна Георгиева, ХІб, Марин Илиев, ХІв и Лора Ал-Уахаб, ХІІв, класирани за Областния кръг на олимпиадата по физика (Маргарита Ботева).

Браво на участниците в Международното математическо състезание "Европейско кенгуру", проведено на 20 март 2010 година: Даниел Кръстев, ХІІа - І място, Светлана Няголова, ХІІв - ІІІ място, Даниела Георгиева, Ха - ІІІ място, Дамян Костов, VІІІв - ІV място, Николай Николаев, ІХа - ІV място, Чавдар Раев, ХІІв - ІV място, Гергана Георгиева, Хб - V място, Мария Русева, VІІІв - ІХ място, Яница Костадинова, VІІІв - Х място (учители - Иванка Петкова, Минка Дойкова, Кета Денева, Венета Ковачева).

Браво на Вяра Добрева, ІХб, за първото й място в Националния конкурс "Бог е любов" на тема: "Вяра, Надежда и Любов" (учител - Ванушка Димитрова).

Браво на Дамян Досев от Хв клас, класирал се на ІІ място в рецитаторския конкурс "С България в сърцето!". Елица Райнова от Хв клас получи поощрителна награда (учител - Грациела Солакова).

Браво на класиралите се ученици за областния кръг на олимпиадата по БЕЛ - Вяра Добрева, ІХб, Денислав Георгиев, ІХа, Николета Николова, ІХа, Михаела Михайлова, ІХа (учител - Ванушка Димитрова), Дамян Досев, Хв, Девора Недялкова, Хв, Виктория Илиева, Хв, Маристела Чернева, Ха (учител - Грациела Солакова), Ивелина Данаилова, ХІв, Камелия Неделчева, ХІа, Ралица Валентинова, ХІа, Ралица Йорданова, ХІб, Антон Киров, ХІб, Десислава Дойчева, ХІа, Сияна Димова, ХІб, Илияна Георгиева, ХІб, Габриела Валентинова ХІб (учители - Ваня Игнатова, Надя Стоянова), Александър Лебедов, ХІІа, Светлана Няголова, ХІІв, Деница Пейчева, ХІІа, Стела Иванова, ХІІг, Паулина Славова, ХІІб, Владислава Георгиева, ХІІб (учители - Мариана Стоянова, Ванушка Димитрова).

Браво на класиралите се ученици за областния кръг на олимпиадата по математика - Николай Николов, ІХа, Габриела Ялъмова, ІХв, Илиана Георгиева, ХІб (учител - Венета Ковачева), Даниела Георгиева, Ха, Гергана Георгиева, Хб, Дамян Досев, Хв, Ивета Петрушева, Хб (учител - Минка Дойкова), Лора Мохамед, ХІІв, Светлана Няголова, ХІІв, Никол Тодорова, ХІІг, Даниел Кръстев, ХІІа, Орлин Георгиев, ХІІб (учител - Иванка Петкова).

Браво на отбора по шахмат, заел І място в турнира, посветен на патронния празник на ПГСУАУ "Атанас Буров". Браво на отбора по баскетбол - юноши ХІ-ХІІ клас, класирал се на ІІ място в общинския турнир.

Браво на отбора по тенис на маса, класирал се на ІІ място в турнира, посветен на патронния празник на ПГСУАУ "Атанас Буров"

Браво на Светлана Няголова, ХІІв клас, І място за стихотворение, Мария Атанасова, ХІа клас, І място за разказ, Маристела Чернева, Ха клас, ІІІ място за стихотворение, Цанка Атанасова, Ха клас, ІІ място за есе в литературния конкурс "Любовта и приятелството в нас".

Браво на Светлана Георгиева Няголова от ХІІв клас за получена поощрителна награда от Националния литературен конкурс "Огънят на Орфей" 2009, организиран от Фондация "Огънят на Орфей" при Народно читалище "Хр. Г. Данов", гр. Пловдив.

Браво на Светлана Георгиева Няголова от ХІІв клас за спечелена втора награда в Националния конкурс за стихотворение "Поезия и песен на Балкана", организиран от община Дряново.

Браво на Светлана Георгиева Няголова от ХІІв клас за третото и място в конкурса за есе на кампанията "Български младежки делегати 2009/10" на младежката организация на Дружеството за Обединените нации в България.

Браво на Светлана Георгиева Няголова от ХІІв клас за това, че е удостоена с първа награда, диплом на Международния олимпийски комитет и златна значка на Българския олимпийски комитет за участието си в конкурса "Олимпийски спорт и литература" на МОК с есе на тема "С олимпийски дух".

Браво на Светлана Георгиева Няголова от ХІІв клас за спечелено І място за написване на стихотворение в националния ученически конкурс "Българските будители".

Браво на Светлана Георгиева Няголова от ХІІв клас за спечелено І място за написване на стихотворение в литературния конкурс "Защо обичаме Силистра", организиран от Регионална библиотека "Партений Павлович".

Браво на Илияна Анчева от ХІб клас, класирана на І място и на Светлина Ростиславова от ХІб клас, класирана на ІІ място в конкурса на ПГСУАУ "Атанас Буров" "Трябва да дадеш днес, за да получиш утре".

Браво на участниците в Националния литературен конкурс "Духът на българина": Мария Атанасова, ХІа - І място за разказ, Ралица Иванова, ХІа - І място за есе и Светлана Няголова, ХІІв - І място за стихотворение.

Браво на участниците в традиционното математическо състезание "Черноризец Храбър", които отново се представиха отлично: Пламена Василева, ХІг - І място, Петър Вълев, ІХа - ІІ място, Илияна Георгиева - ХІб и Николай Николаев, ІХа - ІV масто.