Браво, браво, браво!

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2007/2008 ГОДИНА

Учениците от първата DSD-група, които с упорит труд заслужиха немски езикови дипломи, с което знанията им по немски език се признават в цяла Европа, съгласно Единната европейска рамка.

Носителите на международни сертификати за владеене на английски език (CAE - Иглика Ангелова и Благовеста Бухчева, TOEFL - Герман Георгиев, Страхил Гочев, Драгомир Стоянов, Грета Николова, Петя Димитрова, Даниела Георгиева) и на френски език (DELF - Катя Илиева, Петя Ненкова).

Всички ученици, които на предварителните кандидат-студентски изпити получиха отлични оценки: Гергана Сарафова, Радостина Топалова, Радина Георгиева, Ирен Топалова, Ивелина Иванова, Теодор Атанасов, Георги Николов, Деница Димитрова, Пламена Георгиева, Илиян Стоянов, Христо Митев (математика), Николета Николова, Любен Димитров (история), Николета Николова (български език и литература), Благовеста Бухчева, Гергана Тодорова, Гюлчин Мехмед, Борислав Димов, Иглика Ангелова, Полина Драганова, Таня Красимирова (география).

Учениците, чиито оценки от национални състезания са признати за издържан кандидат-студентски изпит: Ирина Къцаркова и Десислава Атанасова от Национално състезание по Химия и опазване на околната среда, на Деян Данаилов и Владислав Георгиев от Националното състезание по Математика в гр.Ловеч, на Владимир Пенев от Националното състезание по Физика и астрономия.

Симона Димитрова и Иглика Георгиева от ХІІ клас, спечелили ІІ място на Националния конкурс "Да отидем във Франция", организиран от Френския културен център към посолството на Франция в България, за екопроекта си на тема "Да опазим околната среда". Ивелина Дакова и Яника Костадинова от Хд клас, лауреати на националния конкурс "Популяризирайте езика, който обичате".

Участниците в националния подборен кръг на Международната олимпиада по немски език в Дрезден: Елица Райнова - VІІІ клас, Ана Михова и Мария Антонова - Х клас, Елица Станева - ХІ клас.

Георги Атанасов - VІІІ клас, Пламена Василева - ІХ клас, Мария Антонова - Х клас, Методи Людмилов - ХІ клас, Николета Николова и Даниела Георгиева - ХІІ клас за участието им в първата национална олимпиада по немски език.

Николай Неделинов - ХІ клас, Владимир Пенев, Владислав Василев - ХІІ клас, Лора Мухамед, Мария Енчева - Х клас за участието им в Националното състезание по Физика и астрономия.

Антон Киров - ІХ клас, заел ІІІ място на националната олимпиада по Руски език.

Елена Петрова, Николета Николова - ХІІ клас, Николай Йовчев, Йоана Иванова - Х клас, класирани за национален кръг на олимпиадата по История и цивилизация.

Николета Владимирова Николова и Яна Пламенова Караиванова от ХІІв, Красимир Юлиянов Христов от ХІІб, Любомира Руменова Жекова от ХІІа, класирани за национален кръг на олимпиадата по Български език и литература.

Участниците в Х национално състезание по химия и опазване на околната среда, състояло се на 11, 12 и 13 април 2008г. в град Велико Търново. Диана Димитрова от ХІб клас получи много добра оценка - 5.00, а Ирина Къцаркова от ХІІа клас и Десислава Атанасова от ХІІб клас получиха отлични оценки - 5.75, които им се признават за издържан кандидат-студентски изпит по химия в Софийския университет "Св. Климент Охридски", Химико-технологичния и металургичен университет - София, Югозападния университет "Неофит Рилски" - Благоевград, Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" и Шуменския университет "Епископ Константин Преславски".

Елена Петрова Петрова от ХІІг клас, класирала се на І място на Областния кръг на олимпиадата по история.

Николета Владимирова Николова от ХІІв клас, класирала се на ІІІ място на Областния кръг на олимпиадата по история.

Николай Валентинов Йовчев от Хв клас (І място) и на Йоана Георгиева Иванова от Хб клас, участвали в Областния кръг на олимпиадата по история.

Дамян Досев, VІІІв клас, Чавдар Раев, Хв клас и Деян Данаилов, ХІІа клас, класирали се на ІІІ място в математическото състезание "Европейско кенгуру".

Дамян Досев от VІІІв клас и Теодора Георгиева от ХІв клас, класирали се на І място в Общинския рецитаторски конкурс "Духът на българина", посветен на Националния празник на Република България - 3 март!

Представителния отбор по тенис на маса на ЕГ "Пейо Яворов" - юноши, който се класира на ІІ място в Общинското първенство гр. Силистра на 16.02.2008 година.

Представителния отбор по тенис на маса на ЕГ "Пейо Яворов" - девойки, който се класира на ІІ място в Общинското първенство гр. Силистра на 16.02.2008 г.

Участниците в общинския литературен конкурс "Любовта и приятелството в нас", състоял се на 14.02.2008г. Те се представиха блестящо! В конкурса за есе: Николета Иванова от Хг клас зае І място, Стефани Иванова от VІІІг клас - ІІ място, Даниела Дренчева от ХІІд клас - ІІІ място, Никол Тодорова от Хг клас - поощрителна награда. В конкурса за стихотворение: Елена Стефанова от ХІІе клас зае І място, Никол Тодорова от Хг клас - ІІ място и Анета Стефанова от ХІб клас - ІІІ място.

Мария Енчева от Хд клас и на Маргарита Иванова от ІХд клас, които получиха стипендия от Посолството на Кралство Испания в размер на 600€!

Ивелина Дякова и Яника Костадинова от Хд клас, лауреати в конкурса за изработване на рекламни материали за разпространението на френския език, организиран от Френския културен център!

Грациела Великова от VІІІг, класирала се за областния кръг на олимпиадата по руски език.

Учениците от ЕГ, участвали в изследването на Програмата за международно оценяване на учениците - PISA 2006, проведено в началото на 2007 година сред ученици на възраст между 15 години и три месеца и 16 години и два месеца. 4600 българчета и повече от 400000 техни връстници от 56 държави премерваха възможностите си в три области - четене, математика и природни науки. Резултатите на участниците от ЕГ са с 34 точки по-високи от средните резултати за всички държави от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие и със 100 точки по-високи от средните за България. Според специално разработените скали за оценяване разлика от 74 точки се равнява на едно познавателно равнище, а разлика от 31 точки - на почти една учебна година.

Пламена Солакова (І място) и Дамян Пламенов Досев (ІІІ място) от VІІІ клас и на Владимир Руменов Пенев (ІІІ място) от ХІІ клас за блестящото им представяне на математическото състезание "Вергил Крумов".

Светлана Няголова от Хв клас, която успешно участва в VІІ есенен тупнир по програмиране в гр. Шумен (23-25.11.2007г.) и зае Х място.

Димо, ІХв, и Драго, завоювали първо място в стил шото кан на Международния турнир по карате за купата "Дръстър". Светлана Няголова от Хв клас, която се класира на ІІІ място във Втория национален литературен конкурс "Морето, морето, морето..." - раздел "Поезия".

Даниела Георгиева от VІІІа клас! На 20.11.2007г. в гр. София тя спечели първо място и беше наградена със златен медал в конкурса за плакати на тема "Не на дискриминацията. Слънцето грее еднакво за всички." във възрастовата група 12-14 години.

Браво на Николай Неделчев от ХІб клас, който се класира на ІІІ място в Есенното национално състезание по физика в гр. Враца (16-18 ноември 2007г.). Бравио и на Лора и Мария от Хг, Владимир и Владислав от ХІІа за доброто им представяне.

Ани от ХІб, заела І място в Националния конкурс "Духът на Българина", както и на Калина от Хд, класирана на ІІІ място.

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2006/2007 ГОДИНА

В периода 17-19 ноември в Банкя се проведе Национално състезание по физика. В него участваха ученици от Езикова гимназия "Пейо Яворов". Цветомир Димов (ХІІ в) успя да се пребори с тежките физични задачи и спечели трета награда. БРАВО казваме и на другите ученици, взели участие в състезанието: Орлин (ІХ б), Тезджан (Х в), Благой (Х в), Страхил (ХІ в) и Владимир (ХІ а).

През ноември месец се състоя Младежкият мултимедиен конкурс "Живот или дрога - ти избираш". Нашето училище бе отлично представено от група ученици под вещото ръководство на г-жа Петя Генчева. Грамоти получиха Десислава Панева и Християн Николов (Х а) - за професионално и стилно оформление, Орнела Орлинова (Х б), Кристина Йорданова и Ива Тотева (Х д) - за отлично представяне.

Елица Станева (Х клас) има отличие за най-добра публикация в проза в списание "Копнение".

Отборът на ЕГ (Сашо, Виктор и Николай - ІХ клас; Гошо, Николай , Християн - Х клас и Владо - ХІ клас) зае 3-то място на гребна регата"Дръстър", състояла се на 29.06. 2006г.

Петър Тончев (Ха) зае тринадесето място на националното състезание по шахмат.

Ивайло Ников (Хб) спечели златен медал на състезанието по карате купа "Дръстър" и бронзов медал в отборното класиране. Иво завоюва и два сребърни медала - съответно в срещи за купа "Спарг" и на Републиканското състезание.

Гергана Георгиева (Хг) спечели бронзов медал на състезание по джудо за девойки старша възраст на Държавното лично първенство, а в отборното първенство (където участие взема и Златко от ХІа) - сребърна купа

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2005/2006 ГОДИНА

Грета Димитрова Николова - Xе; Венера Красимирова Георгиева - ХІе; Христина Димитрова Ченева - ХIIе получиха стипендия в размер на 600 евро, връчвана ежегодно от Министерството на образованието и науката на Кралство Испания.

На общинския конкурс за стихотворение и есе на тема "Любовта в нас" бяха наградени и поощрени учениците: За стихотворение: I място - Илияна Атанасова (XІг); II място - Мария Енчева (VIIIд); III място - Радостина Пенчева (XІб); с поощрение - Мануела Валериева - (XІа); За есе: II място - Деница Пейчева (VIIIа); III място - Сечил Емин (VIIIа); с поощрение - Симона Димитрова (Xд); За разказ-импресия: Специална награда за Жени Стоянова (XIIв); I място - Яна Георгиева (XIIа); II място - Грета Николова ; III място - Даниела Дренчева (Xд); с поощрение - Диляна Василева ( XIIв).

Станислава Георгиева Тодорова (ХIIе) и Ренета Николова Ранчева (ХIIе) издържаха успешно изпит по испански език към посолството за испанска диплома DELE.

Пламен Кочев и Тихомир Великов от ХIг са класираните на националния кръг на олимпиадата по немски език. Пламен Кочев получи стипендия за обучение в Германия за три седмици след успешно представяне на интервю.

Деница, Мария, Боян, Владимир, Кристиян от VIIIд са отличени с I място в Общинското състезание за мултимедийни презентации на тема: Наркотиците - изход има.

Християн Руменов Николов (ІХа) се класира на І място на общинския кръг на олимпиадата по информатика, а Николай (ІХб) е на ІІ място.

Ирина Георгиева Къцаркова (Ха) и Десислава Георгиева Николова (Хб) се представиха отлично на общинския и на областния кръг на олимпиадата по химия.

Мила Георгиева Костова (IX) се представи отлично на общински кръг на олимпиадата по химия.

На общинското състезание по баскетбол отборът на момичетата от ЕГ "П. Яворов" се класира на първо място, а отборът на момчетата - на второ.

Петър Тончев (IХа) зае II място на Републикански шампионат и II място на общинското първенство по шахмат.

На Регионалния конкурс за детско литературно творчество "Моят свят", посветен на Деня на народните будители - 1 ноември, бяха отличени: Жени, XIIв - I място за есе, Христина, XIIб - II място за стихотворение, Радостина Михнева - специална награда за стихотворение в III възрастова група, Славина Иванова - поощрителна награда за стихотворение в III възрастова група;

Цветомир М. Димов, XІа, спечели III място в Националното състезание по физика, състояло се в периода 18 - 20.11.2005 в гр. Русе;

На Националното математическо състезание "Черноризец Храбър" в чест на Деня на народните будители наши математици премериха сили с ученици от ПМГ "Св. Климент Охридски" - гр. Силистра, СОУ "В. Левски" - гр. Дулово, СОУ "Й. Йовков" - гр. Тутракан и СОУ "В. Левски" - с. Главиница. Достойно се представиха учениците: осмокласничките Наталия Николова (I място) и Пламена Маринова (VI място) в групата VII - VIII клас; Християн Николов - II място сред деветокласниците в Силистра и IV място в групата IX - X kлас; десетокласниците Владимир Пенев (IV място) и Марко Арабаджиев (VI място); Цветомир Димов (XI кл.) - II място; Огнян Досев (XII кл.) - VI място;

Лора Дашева (VIIIа) е удостоена с I място във II възрастова група (11- 14 год.) на Националния конкурс за детска рисунка "Слънчевите руни в българските носии и тъкани";

Любен Димитров (Xв) спечели III място (категория до 65 кг.) в Национално състезание по карате;

В челната десятка на класацията Спортист №1 на Силистра са учениците от ЕГ: Виктор Цветков (ХІІв) - шахмат, Милица Георгиева (XIIб) - лека атлетика, Димитър Димитров (XIIб) - плуване, Любен Димитров (Xв) - карате.

Владимир Пенев (Ха) спечели награда на Международния конкурс "Млади таланти по физика", посветен на Световната година на физиката - 2005. Отличилият се бе удостоен и с Поздравителен адрес от Нобеловия лауреат г-н Леон Ледерман;

Гюлер (Хб) и Грета (Хе) получиха дипломи "Млад талант" за участие в Националния литературен конкурс за поезия и публицистика "Дарование - 2005" в гр. Плевен;

Яна Караиванова (Хв), Румяна Калудева (Хб), Радина Георгиева (Хб), Мирослава Донева (ХІе), Христина Кръстева (ХІг), Славина Иванова (ХІв), Георги Кардашев (ХІа) бяха отличени с грамоти за участие в Националния литературен конкурс "Педя земя", посветен на писателя Йордан Радичков;

Християн Николов (ІХа) спечели първо място на общинския кръг на Олимпиадата по математика;

Благовеста Бухчева (Ха) спечели второ място на Международната олимпиада по английски език в гр. Констанца, Румъния;

Aнтон (VІІІ), Цвета (Хг), Пламен (Хг), Детелина (Хг), Цветомир (Хв), Мая (ХІІд), Адриана (ХІІв), Аделина (ХІІа), Златина (ХІа) получиха грамоти за успешното си участие в Международната олимпиада по математика и по западни чужди езици, проведена в гр. Констанца, Румъния;

15-годишната Сашка Димитрова спечели първо място в Националния конкурс за рисунка "Вдъхновение от Дунава" и второ място в конкурса "Здравей, ваканция! Ваканция с Кока-Кола!".

ИЗЯВИ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ЕГ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2004/2005 ГОДИНА

МЕЖДУНАРОДНО И НАЦИОНАЛНО РАВНИЩЕ

Всички ученици, които се включиха в инициативите в чест на Международната година на физиката: класирани на общинския кръг на олимпиадата по физика: Владимир Руменов, 9А; Владислав Василев, 9А; Цветомир Димов, 10В; участвали в Националната конференция по физика - Варна: Христина Димитрова, 11Б; Калоян Владимиров, 10В; Иво Стефанов, 10А; Владимир Стефанов, 10А; участвали в Националното състезание в град Шумен: Цветомир Димов, 10В; Владимир Пенев, 9А; Владислав Георгиев, 9А; Марко Арабаджиев, 9Г; участвали в Националната олимпиада по астрономия: Марко Арабаджиев, 9Г; Владислав Василев, 9А; участвали в Общинския празник в чест на световната година на физиката: Кристиан Добринов, 9Г; Димитър Стоименов, 9Г; участвали в Националния празник "Да играем физика", организиран от Британския съвет: Цветомир Димов, 10В; Калоян Владимиров, 10В, Христина Димитрова, 11Б; участвали с есета и стихотворения в Общинския празник на физиката: Страхил Валериев, 9В; Владислав Василев, 9А; Владимир Пенев, 9А

Адриана Стефанова Андреева от 12в клас, която издържа изпита за немска диплома за следване в Германия с четири петици (отговарящи на четири шестици в българската система)!

Наталия Йорданова Боева, 12е клас, която получи испанска диплома от посолството.

Боян, ІХв, който зае ІІ място в конкурса за икона в Букурещ.

Бистра Николаева, 12Г и Красимир Коев, 11А, които изнесоха свои доклади на Националната литературна конференция в град Шумен "Апокалиптичната смяна на световете" Боян Иванов, ІХв, спечелил първо място в конкурса за рисунка "Свят за всички"!

Вероника Чолакова и Радостина Енчева от ХІІе клас, които спечелиха конкурс за летен курс в Испания!

Всички ученици, които представиха достойно училището ни на Националното състезание по математика между езиковите гимназии в гр.Ловеч!

Рени Димова, ХІа, спечелила сребърен медал в Националния конкурс "Орфеева дарба"!

Владислав, ХІб, който участва в Националното състезание по биология!

Бистра Николаева,ХІІг, Мартина Порязова,ХІІв, Кристина Младенова,ХІІа, класирани на Областния кръг на олимпиадата по литература и участвали в Националния кръг, проведен в гр.Велико Търново!

Кристиян Иванов, ХІІб, класирал се на първо място на Областния кръг на олимпиадата по география и на ХІV място в Националната олимпиада по география и икономика, провела се на 7.05.05г. в гр.Ямбол!

Ивелина Станева, ХІа, получила оценка 5,90 и класирала се на 21 място от 165 участници в Седмото националното състезание по химия и опазване на околната среда, проведено в гр.Шумен на 16 и 17 април!

Маргарита Вълчева от 9.Б клас, класирана на І място в областния етап на Националния конкурс за художествено слово с изпълнение на творба от възрожденски автори.

Гергана, VІІІд и Златко, ІХа, заели пети места на Държавното лично първенство по джудо.

Георги Кардашев от 10а клас, който спечели поощрителна награда от Националния конкурс "Духът на българина"!

VІІІд клас и на всички френски паралелки, които се представиха блестящо пред гостувалия ни френски аташе.

Марко Арабаджиев от 9г и Владислав Василев, 9а, достойно представили се на националния кръг на Осмата национална олимпиада по астрономия.

Дария, Деси, Галя и Катя от VІІІа, заели І място, Ирина, Деян, Златко и Пресиян от ІХа, спечелили ІІІ място и Иво, Владимир, Елица и Надя от Ха, които участваха в конкурса за презентации на тема: “Алкохолът – усмихнатият враг”. Учениците на ЕГ спечелиха и наградата на публиката!

Магдалена Иванова от 8д - І място за стихотворение в конкурса "Европа в училище на различните езици" и на Тезджан Алимолла, 8в - второ място за есе в същия конкурс!

Бистра Николаева от 12г клас, която спечели поощрителна награда от Националния конкурс "Духът на българина" и второ място в Общинския конкурс "Тиха нощ, свята нощ"!

Любо от 9 В, който има сребърен медал и на Деян от 9А, който има бронзов медал в националното състезание по карате "Купа България".

Елица от 9 Е, която получи златен медал в състезание по стрелба с лък.

Владимир, 9а, който се класира на ІІ място на Националното състезание по физика!

Цветомир, 10в, който се класира на ІІІ място на Националното състезание по физика!

Бистра Николаева от 12 Г и на Георги Кардашев от 10 А, които получиха награди в националния конкурс "Духът на българина".

РЕГИОНАЛНО И ОБЛАСТНО РАВНИЩЕ

Цветомир, Хв, класирал се на ІІ място на Областния кръг по математика!

Владислав Пенев, ІХа и Владислав Георгиев, ІХа, които се класираха съответно на ІV и V място на Областния кръг на олимпиадата по математика!

Владимир Иванов,ХІІб, Йордан Недев,ХІІе, Владислав Димитров, ХІб и Кристина Узунова, ХІІе, които заеха съответно второ, трето, четвърто и пето място на Областния кръг на олимпиадата по география!

Габриела,ХІа и Христина, ХІе, които получиха оценка 5,50 на Областния кръг на олимпиадата по литература!

Класиралите се на регионалния конкурс "Любов и приятелство" в чест на 14 февруари: Стихотворение: І място - Христина Димитрова, 11б клас; ІІ място - Анна Росенова, 8д клас. Есе: І място - Георги Кардашев, 10а клас; ІІ място - Илияна Атанасова, 10г клас; ІІІ място - Ирена Божкова, 11г клас и Бистра Николаева, 12г клас; поощрителна награда - Цвета Петрова, 10г клас!

Браво на участниците в Еврофеста, който се проведе в гр.Дулово!

ОБЩИНСКО РАВНИЩЕ

Участниците в Общинското състезание по оказване на помощ при бедствия, аварии, катастрофи и пожари: Соня Драгомирова Тодорова - 8а клас; Ясмина Руменова Тодорова - 8а клас; Деница Христова Станева - 8д клас; Катя Илиева Илиева - 8д клас; Николай Руменов Малчев - 8д клас. Представиха се достойно!

Златко Неделчев, ІХа, който се класира на ІІ място в математическото състезание "Кенгуру"!

Александра Бориславова Атанасова, 11а, Румена Пенева Георгиева, 11а, Виктор Илиев Цветков, 11в, Иво Стефанов Иванов, 10а, класирали се отборно на III място в състезанието "С компютри светът е без граници" на Общинското детско изложение: "Даровете на земята, водата и въздуха".

Отбора по физика, спечелил първо място в състезанието, посветено на Международния ден на физиката: Велислава, ХІв, Оги, ХІв, Маги и Ели, Ха!

Всички ученици, които организираха Общинския празник, посветен на международната година на физиката.

Отборите по волейбол на ЕГ - девойки и юноши, които станаха общински шампиони за 2005 година!

Отбора на ЕГ по шахмат, класирал се на първо място на Общинското първенство, състояло се на 27.02. 2005 година. Отборът е в състав: Виктор Цветков, 11в, Виктор Константинов, 11е, Павел Христов, 10г, Габриела Димитрова, 11а.

Отбора по тенис на маса - юноши, класирал се на първо място в Общинското първенство, състояло се на 20.02.2005г. Състав: Виктор Цветков, 11в, Мартин Петров, 11в, Никола Добрев, 12б, Калоян Стоянов, 11в клас.

Златко и Деян, 9а, които спечелиха медали от състезанието по карате!

Всички, които участваха в състезанието по математика "Виргил Крумов"!

Всички участници в състезанието по физика, които показаха, че Езикова Гимназия е сред най-добрите!

Всички, които се включиха в инициативата на Червения кръст за набиране на помощи в чест на 16.09. - международния ден за борба с глада.

Сашка от 9В, която има поощрителна награда в конкурса "Вдъхновени от Дунав"

УЧИЛИЩНИ ДЕЙНОСТИ

Ивелина Станева, ХІа, Филип Росенов, ХІа, Огнян Досев, ХІг, класирани на І, ІІ и ІІІ място в училищното състезание по химия и опазване на околната среда между единадесетите класове!

Всички испански паралелки и специално на ІХе клас, подготвили и реализирали срещата с 35-те испански учители в Езикова гимназия на 2.04.05г.